Dosya Yükleniyor. Lütfen Bekleyiniz...Facebook
Twitter
Başa Dön
ENERJİK İLETİŞİM

Ünlülerin sağlık sırları

14 Mart 2016 , Pazartesi 10:45
Ünlülerin sağlık sırları
ecevahapogluweb@gmail.com

Ünlülerin hayatları hep merak edilir. Hele ki belirli bir konuyla ilgiliyseniz o kişinin o konuda yaptıkları sizin daha da ilginizi çeker.
 
Sosyal medya hayatımızın önemli bir parçası haline gelince takip ettiğimiz kişilerin ne yaptığını, ne yediğini, ne içtiğini, nasıl giyindiğini, nereleri gezdiğini, hangi konulara duyarlı olduğunu..vs bize verdiği kadarıyla öğrenebiliyoruz.
 
Ben de sosyal medyada neredeyse 1 milyona yaklaşan takipçi sayımla bir gazete erişimi gücünde işimi ve yaşantımı yönetiyorum. Özellikle sağlıklı yaşam, spor, beslenme konularında detaylar paylaşıyorum.
 
Son kitabım “Ece Gibi Hisset” te, sağlıklı hissetmeyi psikolojik yaklaşımla da destekleyerek spor ve sağlıklı beslenme tüyolarını anlattım. Ve yılların deneyimiyle kitabımda 50 ünlü ismin yaşam ve sağlıklı hayat sırlarına da yer verdim. Sanatçılar, sporcular derken bu yazımda sizlerle iş dünyasından bazı isimlerin kitabımda yer alan sağlıklı yaşam önerilerini paylaşacağım.
 
İş dünyasının ünlü isimlerinin Sağlıklı Yaşam Sırları:
Ahmet Zorlu - Hayatı boyunca çalışan, işi için gezen ve kafa yoran biri oldum. Böyle dinamik bir yaşamı sürdürülebilir kılmak için kendinize çok iyi bakmalı, sağlıklı alışkanlıklar edinmelisiniz. Kişisel olarak en çok dikkat ettiğim konular beslenme ve spor. Çok çalışırım ama dinlenmeye de özen gösteririm. Geceleri çok geç saatlere kadar oturmam; genelde akşam saat 11’den önce yatarım. Sabah 6 dendiği zaman da kalkarım.  
 
Ümit Boyner - Her gün en az 40 dakika spor yapmaya özen gösteririm. Doğada yürürüm, tırmanırım, doğayı dinlerim. Doğa bana en iyi ilaçtır.  Tüm tatillerimi doğada yapılan bir aktivite ile birleştirmeye çalışırım. Sevdiklerime daha fazla vakit ayırmaya çalışırım. Olumsuz ve meraklı insanlardan uzak dururum. 
 
Ali Şen - Ben iyi hissetmek için; sevmek ve sevilmek, derim. Enerjiyi artırmak; pozitif düşünmek ve uygulamak… Sağlıklı yaşam için; gıda, spor, sağlam dostluklar…
 
Leyla Alaton - Sağlıklı yaşamak, iyi hissetmek için gayet basit, herkesin bildiği ama genelde yapmadığı şeyleri yaparım. Açıkhavada her gün tempolu yürürüm. Sağlıklı beslenmeye çalışırım, doktor kontrolünü aksatmam. En önemlisi; negatif, olumsuz ve de enerjimi emen insanlardan uzak dururum. Hayat çok çabuk geçiyor, her şey olacağına varıyor. Carpe Diem!
 
Faruk Süren - Sağlıklı yaşamın birinci şartı; doğru ve iyi beslenmedir. Beslenme “yakıt” yerine geçtiği için maddesel enerji kaynağını oluşturuyor, fakat daha önemlisi zihinsel davranış... Pozitif ve yapıcı düşünce, insanı yaşama bağlar ve enerjiyi artırır. Bunlarla birlikte kişiye uygun haftada 3-4 spor aktivitesi iyi hissettirir. Esas olan mutluluktur.
 
Ayşegül Dinçkök - Sağlıklı olmak benim için önce ruh sağlığı ile başlıyor. Bu da huzuru, bağışlamayı ve tevekkülü gerektiriyor. Elimden geldiği kadar bunları bir arada tutmaya çalışıyorum. Beden sağlığım için ise, önce beslenme, uyku ve hareket diyorum. Kendimi bildim bileli spor yapıyorum. Profesyonel olarak yaptığım yüzme sporundan sonra; kayak, at binme, çeşitli beden aktiviteleri yapıyorum. Ayrıca dalış sporu da oldukça zorlayıcı, beden sağlığı gerektiren bir spor… Sigara hiç kullanmadım, dalış yapacağım zamanlar içki içmiyorum. 
 
Arzu Sabancı - Kulağıma kulaklığımı takıp, müziğimi dinleyerek açık havada yürümek bana çok iyi geliyor; güne başlarken kendimi daha enerjik ve iyi hissediyorum. Yürümenin dışında yaptığım tek spor; yazın yüzmek ama bunun yanında sağlıklı beslenmeye dikkat ediyorum. Bunu zorunluluk olarak değil, zaten sevdiğim için yapıyorum. Sebze, meyve ve yoğurt ağırlıklı besleniyorum.
 
 
*
 
Ece Vahapoğlu Twitter hesabına ulaşmak için lütfen tıklayın

Ece Vahapoğlu Facebook hesabına ulaşmak için lütfen tıklayın

Ece Vahapoğlu LinkedIn hesabına ulaşmak için lütfen tıklayın

 

 

Yasal Uyarı: halklailiskiler.com sitesinde yayınlanan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları halklailiskiler.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi herhangi bir içeriğin tamamı izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alınan içeriğin bir bölümü halklailiskiler.com’a link verilerek kullanılabilir.
Yorum Yazın

Yazarın Diğer Yazıları