Dosya Yükleniyor. Lütfen Bekleyiniz...Facebook
Twitter
Başa Dön
ENERJİK İLETİŞİM

Seni Seviyorum!

3 Ağustos 2015 , Pazartesi 12:12
Seni Seviyorum!
ecevahapogluweb@gmail.com

Dünyanın en evrensel cümlesi olsa da dilden çıkması her zaman kolay olmayan ‘Seni Seviyorum’… Filmlerden gördüğümüz, bazen sevgiliye, eşe veya aile ferdine söyleyebildiğimiz iki kelimeden oluşan bir sevgi cümlesi…

Kalpten söylenen bir ‘Seni Seviyorum’un gücünü bilseniz her fırsatta bunu söylemek istersiniz. Dünyadaki her sorunu çözecek tek bir kavram var; o da ‘Sevgi’. Seversen kızamazsın, kıramazsın, yargılamazsın, eleştirmezsin; sevdiğini olduğu gibi kabul edersin.

Son günlerde elimden düşürmediğim ‘Zero Limit’ yani ‘Sıfır Sınırı’ kitabı antik bir Hawai öğretisini anlatırken ‘Seni Seviyorum’ demenin gücünü açıklıyor. Huzurun başladığı yer dışarıdaki şartlar değil; kendi bizzat içimiz! Hislerimizin sorumlusu sadece biziz. Bu yüzden herhangi bir sorunla karşılaştığımızda, birine kızdığımızda hemen durup içimize dönüyoruz, saf halimizle bağlantıya geçiyoruz ve zihnimizden sihirli dört cümlecik söylüyoruz:

Lütfen Beni Affet

Özür Dilerim

Seni Seviyorum

Teşekkür Ederim.

Sadece bu kadar! Negatif bir düşüncenizi yakaladığınızda BİRLİK bilincindeki Benliğinizden ‘ayrı’ düştüğünüz için af dileyip, sonra da kutsal sevgiyi dile getiriyorsunuz ve tekrar gerçek saf benliğinizle buluştuğunuz için teşekkür ediyorsunuz. Bu kısacık ritüel sizi öyle rahatlatacak ki… Sorunun detaylarıyla, başka kişilerle uğraşmanıza hiç gerek yok. Çünkü, sorun sandığımız şeyler, hatırlanan eski anılardan başka bir şey değil. Bilinçaltımızda kalmış, geçmişin anıları şimdi’mizi etkiliyor. Bizdeki bir yarayı da tetikleyen çeşitli durumlar veya kişiler oluyor. Kimsenin suçu yok aslında!

Hayatınızdaki sınırları kaldırmak için, Mevlana’nın da bahsettiği HİÇLİK’e geçmeye bakın; o boşlukta her şey çok huzurlu…

Zaten ‘Seni Seviyorum’ demenin ne zararı olabilir ki?

Seni Seviyorum….

*

Ece Vahapoğlu Twitter hesabına ulaşmak için lütfen tıklayın

Ece Vahapoğlu Facebook hesabına ulaşmak için lütfen tıklayın

Ece Vahapoğlu LinkedIn hesabına ulaşmak için lütfen tıklayın

Yasal Uyarı: halklailiskiler.com sitesinde yayınlanan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları halklailiskiler.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi herhangi bir içeriğin tamamı izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alınan içeriğin bir bölümü halklailiskiler.com’a link verilerek kullanılabilir.
Yorum Yazın

Yazarın Diğer Yazıları