Dosya Yükleniyor. Lütfen Bekleyiniz...Facebook
Twitter
Başa Dön
ENERJİK İLETİŞİM

Sevgi'de kal

4 Mart 2015 , Çarşamba 10:00
Sevgi'de kal
ecevahapogluweb@gmail.com

Her fırsatta söylüyorum: Hangi duyguyu besler ve yayarsanız onun enerjisi büyür!

Son dönemde yansıyan vahşet dolu olaylar için eğitimli, eğitimsiz çoğu insanın içinden o kadar çok 'şiddet' döküldü ki şaştım.

Sorunları intikam senaryoları, öfke ve nefret söylemleri ile çözemeyiz!

Bak şiddet duruyor mu? Kadın, erkek fark etmiyor; o kötü duygu başka olaylarda cereyan ediyor. Ya genç bir kız tecavüze uğrayıp vahşice öldürülüyor, ya mecliste yaralanmalı kavga çıkıyor, ya kartopu oynarken bir gazeteci bıçaklanıyor!

Üstelik sadece Türkiye'de değil, dünyanın dört bir yanında yaşanıyor. Her gün sembolik siyah giysen, sürekli sorunları dile getirsen ne olur? İçini temiz, huzurlu, sevgi ile tutmadıkça; çevrene, çocuğuna SEVGİyi aşılamadıkça...

Çocuk, öfkeli anne babasından idamdan, korkudan, katillerin cezalandırılma yöntemlerinden bahsedildiğini duyacak. Ve o saf yüreğine yetişkinlerin hastalıklı düşüncelerinden bir tutam daha ekleyecek.

Bence kaos haline gelmiş dünyanın çözümü bireyden başlıyor. Herkes başkasını değiştirmeye, sorunu başkası yoluyla üstelik öfke ile çözmeye kalkıyor. Fırsat verilse çoğunluk cinnet geçirip katil olacak kapasitede görünüyor.

Önce kendin HUZURlu ol, daima SEVGİde kal ki, dünyaya yayılan olumlu aydınlanmış enerji giderek yayılsın...

Tek isteğim ve tavsiyem, lütfen kendi içine bakın... Hiç üşenmeyin, kendinizi yani zihninizi dönüştürmenin yollarını arayıp bulun. Çünkü olumsuz düşünceleri değiştirmek, 'uyanmak' tamamen kendi seçiminizdir ve kolaydır.

*

 

Ece Vahapoğlu Twitter hesabına ulaşmak için lütfen tıklayın

Ece Vahapoğlu Facebook hesabına ulaşmak için lütfen tıklayın

Ece Vahapoğlu LinkedIn hesabına ulaşmak için lütfen tıklayın

 

Yasal Uyarı: halklailiskiler.com sitesinde yayınlanan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları halklailiskiler.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi herhangi bir içeriğin tamamı izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alınan içeriğin bir bölümü halklailiskiler.com’a link verilerek kullanılabilir.
Yorum Yazın

Yazarın Diğer Yazıları