Dosya Yükleniyor. Lütfen Bekleyiniz...Facebook
Twitter
Başa Dön
ENERJİK İLETİŞİM

İlişkilere ışık

2 Şubat 2016 , Salı 12:48
İlişkilere ışık
ecevahapogluweb@gmail.com

İster ikili aşk ilişkisi olsun, ister iş, ister sosyal ilişkiler, doğru iletişimin olumlu yönde etkili bir gücü var. 
 
İşin sırrı da; ilişkiler manyetik alandan yönetiliyor!
 
İstediğin kadar güzel ol, güçlü ol, yeterli ol veya elinde kozların olsun, eğer enerji seviyeni iyi ayarlamazsan yani temiz ve saf bir halde iletişim kurmazsan istediğin etkiyi yapamazsın. 
Birine içten içe kızgınken onunla en stratejik konuşmayı yapsan da istediğini elde edemezsin. Önce içindeki kızgınlığı keşfedip sakince- diğer kişiden bağımsız olarak-  söndürmen gerekiyor. Bunun da çeşitli yolları var. 
 
Spiritüel yollarla veya kişisel gelişim yöntemleriyle zihnindeki ve kalbindeki duyguları düzenleyebilirsin. Arınıp hafifledikten sonra o kişiyle iletişim kurman daha doğru olacaktır. 
 
Çoğu zaman da kızgınlığımız veya kırgınlığımız veya endişemiz direkt o sandığımız kişiyle ilgili değil aslında. Kendi içimizde kabul veremediğimiz bir yanımızın yansıması o kişi ve o durum. Yani; kendi zihnine dönüp çözersen o kişiden ve durumdan bağımsız hale gelir özgürleşirsin. Dışarıda bir çözüm yok! 
 
Zaten olmuş birşeyi kabullenmeyip, keşke’lerle acı çektiğinizin ve gerçekle mücadele edildiği zaman canınızın acıdığının farkında olmanız yeterli.
 
Acı çekmemenin çok basit bir yolu var; hatırlayın: Bir düşünce ona inanmadığınız sürece zararsızdır.
Türkiye’yi nefes ve nefes koçluğu ile tanıştıran öncü isimlerden Nevşah Fidan Karamehmet’in birkaç yıl önce katıldığım Mucize Kursu’nda önerdiği basit bir yöntem vardı. Aslında Byron Katie’nin The Work adındaki meşhur etkili yönteminden esinlenerek bize hatırlatma yapmıştı. 
 
Sorgulamanın hayatlarımızı değiştirecek gücünü keşfetmemize yardım eden bir çalışma.
 
Düşüncelerinizi yakalarsanız kendinizi ve dünyanızı değiştirebilirsiniz. Hiç tahmin edemeyeceğiniz şekilde, samimiyetle uyguladığınızda, neşenizi yerine getiren bir çalışma. Yazılı veya sözlü yapabilirsiniz. İlk başlarda yazılı yapmanızı öneririm.
 
Bir kağıt ve kalem alın. Ve yanınıza samimiyetinizi, kendinize dürüstlüğünüzü ve açıklığınızı!
Size stres veren duygu ve yargılara sebep olan düşünceleri belirleyip yazın. Tek tek, konu konu, kişi kişi.
 
Mesela; sizi üzen veya kızdıran bir durumu tüm çocukça samimiyetinizle yazın. Bırakın duygularınız su yüzüne çıksın. Tamamen dürüst olun. Aklınızdan geçen tüm öfkeyi kusun. Ve şu sırayla 6 soruyu yanıtlayın:
1. Bu durumda, zaman ve yerde, sizi kim kızdırıyor, kafanızı karıştırıyor ve hayal kırıklığına uğratıyor ve neden?
2. Bu durumda nasıl değişmelerini istersiniz ? Ne yapmalarını istersiniz?
3. Bu durumda, onlara ne önerirdiniz?
4. Bu durumda sizin mutlu olmanız için onların ne düşünmelerini, söylemelerini, hissetmelerini veya yapmalarını isterdiniz?
5. Bu durumda onlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Bir liste yapın. (en acımasız, en açık şekilde)
6. Bu durumda veya bu durumla ilgili olarak bir daha asla deneyimlemek istemediğiniz nedir?
 
Ve sonra kendinizi sorgulamaya geçin.
Dört soru ile yanıtlarınızı tersine çevirmeye başlıyorsunuz:
1. Bu doğru mu? (Evet veya hayır. Hayır ise 3. soruya geçiniz.) 
2. Bunun doğru olduğunu kesinlikle bilebilir misiniz? (Evet veya hayır.) 
3. Bu düşünceye inandığınız zaman nasıl tepki veriyorsunuz, ne oluyor? 
4. Bu düşünce olmadan nasıl biri olurdunuz? Düşünceyi tersine çevirin.
 
Bu çalışma suçu dışarıda aramamayı öğretir. Aynı zamanda olmaması gerektiğini düşündüğünüzün aslında olması gereken olduğunu da size gösterir. Sadece olanı direnmeden ve içsel mücadelenin yarattığı zihinsel kargaşa olmadan görebileceğiniz anlamına gelir.
 
Yazımın başlığını hatırlayalım; “ilişkilere ışık” ve ilişkilerin manyetik alandan yönetildiğinden bahsederek giriş yapmamı…
 
İlişki uzmanı Seda Diker de son kitabında, yine enerji seviyeleriyle ilişkilerin yürütülüğünü ve duygu oluşturmanın bir sanat olduğunu ve öğrenebileceğini hatırlatıyor.
 
Birisine ‘hissettirdiğiniz’ kadar varsınız. Ne söylediğin veya ne yaptığın değil, bunları ‘nasıl’ söylediğin ve yaptığın önemli!
 
Kendini önce hep İlahi güce teslim et… O sana yol gösterecektir. Telafi her zaman mümkün…Sadece istekli ol; saflığı, sevgiyi, Hakikati, ışığı seç…
 
Sevgiyle…
Ece Vahapoğlu
 

Ece Vahapoğlu Twitter hesabına ulaşmak için lütfen tıklayın

Ece Vahapoğlu Facebook hesabına ulaşmak için lütfen tıklayın

Ece Vahapoğlu LinkedIn hesabına ulaşmak için lütfen tıklayın

 

 

Yasal Uyarı: halklailiskiler.com sitesinde yayınlanan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları halklailiskiler.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi herhangi bir içeriğin tamamı izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alınan içeriğin bir bölümü halklailiskiler.com’a link verilerek kullanılabilir.
Yorum Yazın

Yazarın Diğer Yazıları