Dosya Yükleniyor. Lütfen Bekleyiniz...Facebook
Twitter
Başa Dön
ENERJİK İLETİŞİM

Pazar günü rahat ol

3 Haziran 2015 , Çarşamba 10:14
Pazar günü rahat ol
ecevahapogluweb@gmail.com

Spor yapmanın faydaları saymakla bitmez. Hatta özel bir branşla ilgilenmeseniz bile sadece yürümenin bile kilo kontrolünden, kalp sağlığına, diyabetten depresyona bir sürü yararları var.

Hızlı adımlarla yani tempolu yürüyüş; oksijen kullanımızın artmasını, kalbinizin güçlenmesini, kan dolaşımınızın iyi olmasını, kondisyonunuzun gelişmesini sağlar.

DOĞRU AYAKKABI

Tabii yürüyüş için de koşuda olduğu gibi doğru ayakkabı seçimi önemli. Ayak sağlığınız, bilekleriniz ve eklemlerinize yük binmemesi için rahat ve nefes alan destekli ayakkabılar seçin. Kalça ve omurganız korunduğundan emin olun. Yürüyüş ayakkabısı diğer spor malzemelerine göre daha esnek ve yumuşaktır. Darbe emici yastıklı taban bulunmalıdır.

Haftasonlarını özellikle de en rahat ve sakin olan Pazar gününü mutlaka yürüyüşe ayırın. Sevdiklerinizle mutluluk hormonu salgılayarak yaptığınız yürüyüş sonrası keyifli bir kahvaltı yapın. Bundan daha güzel paylaşım olabilir mi?

Ben de geçenlerde bir Pazar günü keyifli bir grupla, çok rahat olmasıyla bilinen Skechers ayakkabı markasının yeni ‘Skechers Sunday’ etkinliğinde Kuruçeşme’den Bebek’e yürüdüm. Konuk yürüyüşçü olarak benimle birlikte yürüyenlere, parkta oturup piknik yaparken sağlıklı yaşam tüyoları ile spor önerilerimi anlattım.

Kasmadan, rahat ama cool dediğimiz havalı bir şekilde yürüdük, sohbet ettik, eğlendik, güzel enerjiler yaydık.

Haftada birkaç kez, ama en azından Pazar günleri mutlaka yarım saat yürüyün. Dilerseniz benim ev sahipliği yapacağım yürüyüşleri de takip edin, onlara katılın.

Yürüyüşle ve sosyalleşmekle havanızın değiştiğini ve rahatladığınızı göreceksiniz.

*

Ece Vahapoğlu Twitter hesabına ulaşmak için lütfen tıklayın

Ece Vahapoğlu Facebook hesabına ulaşmak için lütfen tıklayın

Ece Vahapoğlu LinkedIn hesabına ulaşmak için lütfen tıklayın

Yasal Uyarı: halklailiskiler.com sitesinde yayınlanan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları halklailiskiler.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi herhangi bir içeriğin tamamı izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alınan içeriğin bir bölümü halklailiskiler.com’a link verilerek kullanılabilir.
Yorum Yazın

Yazarın Diğer Yazıları