Dosya Yükleniyor. Lütfen Bekleyiniz...Facebook
Twitter
Başa Dön
ENERJİK İLETİŞİM

Başaran mı reis mi?

13 Temmuz 2016 , Çarşamba 09:51
Başaran mı reis mi?
ecevahapogluweb@gmail.com

Her insanın kişiliği farklıdır. Önemli olan güçlü yanlarımızı kullanmak ve zayıf yönlerimizin de farkına varmak. Kısacası, farklı güç bölgelerimizi keşfetmek gerekiyor.

Bilgivizyon Yayınları’ndan bir zamanlar çıkan “kişiliğinizin şifresini çözün” kitabında daha dengeli bir yaşam için 9 ayrı kişilik tipi belirlenmiş. Kendinizi en yakın hissettiğiniz kişilik tipini sorulara verdiğiniz cevaplarla belirliyorsunuz; güçlü ve zayıf yönleriniz ortaya çıkıyor.

Benim kişiliğim “başaran” çıktı mesela. Başaran bir tipin özellikleri:

Yaptığım işte en iyi olmak için çok çalışırım. İnsanların onayını almak için başarmam gerekir. İmajıma önem veririm. Enerjimi işler üzerinde yoğunlaştırırım. İnsanları iyi motive ederim. Sürekli hedeflerimi düşünürüm. İşleri çabuk bitiririm. Çevrem beni pozitif bulur. Düşeceğim hatalar acelecilik, şüphecilik ve başarılı odaklı olduğum için dostlarıma vakit ayıramamak.

 “Başaran” grubuna giren ünlülerimiz arasında Hülya Avşar, Cem Yılmaz, Yeşim Salkım, Sertab Erener ve Fatih Terim bulunuyor.

Diğer kişilik tipleri; mükemmelliyetçi, yardımsever, sıradışı, gözlemci, sorgulayıcı, ehli keyf, reis, arabulucu…

Her bir tip için ünlülerden de örnek verilmiş. Reis olanlar, Atatürk, Turgut Özal, Okan Bayülgen, Armağan Çağlayan ve İbrahim Tatlıses.

Arabulucu tipler, Beyaz, Hakan Şükür ve rahmetli Mehmet Ali Birand.

Kişilik tiplerinize göz attığınızda siz hangi gruba giriyorsunuz?

*

Ece Vahapoğlu Twitter hesabına ulaşmak için lütfen tıklayın

Ece Vahapoğlu Facebook hesabına ulaşmak için lütfen tıklayın

Ece Vahapoğlu LinkedIn hesabına ulaşmak için lütfen tıklayın

Yasal Uyarı: halklailiskiler.com sitesinde yayınlanan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları halklailiskiler.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi herhangi bir içeriğin tamamı izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alınan içeriğin bir bölümü halklailiskiler.com’a link verilerek kullanılabilir.
Yorum Yazın

Yazarın Diğer Yazıları