Dosya Yükleniyor. Lütfen Bekleyiniz...Facebook
Twitter
Başa Dön
ENERJİK İLETİŞİM

Dünya liderlerinin buluşacağı otel!

2 Kasım 2015 , Pazartesi 08:38
Dünya liderlerinin buluşacağı otel!
ecevahapogluweb@gmail.com

Türkiye yakında dünya liderlerinin katılacağı çok önemli bir zirveye evsahipliği yapacak; G20 Zirvesi’ne!

Yeşilin binbir tonunun Akdeniz’in masmavi suları ile birleştiği Belek bölgesi, 11-17 Kasım tarihleri arasında dünyanın dört bir yanından 15 bine yakın konuğu ağırlayacak. 3.000 akredite basın mensubunun izleyeceği zirveye ABD Başkanı Obama’dan, Rusya Devlet Başkanı Putin’e, Almanya Başbakanı Merkel’den Fransa Cumhurbaşkanı Hollande’a dünya ekonomisine yön veren liderler katılacak.

İşte şimdiden geniş güvenlik önlemlerinin alınmaya başlandığı o heyecanla beklenen tarih gelmeden ben de Türkiye’nin Dönem Başkanı olduğu G20 organizasyonunun merkez oteli Regnum Carya Golf & Spa Resort’ta geçen haftasonu konakladım.

Zirve toplantılarının yapılacağı, daha geçen sene açılan lüks resort Regnum Carya’yı giden tanıdıklarımdan övgüyle duymuştum. Top Hotels platformu tarafından ‘Dünyanın En İyi Oteli’ de seçilen Regnum Carya’ya zaten beklentim yüksek olarak gittim. Herşeyin ötesinde Belek’teki bu haftasonu seyahatim zihnimdekilerin de ötesinde güzel geçti.

Bir kere böylesine muhteşem peyzajlı, yalın lüks odalı, çeşit çeşit restoranların aklınızı çeldiği, doğa ve denizin buluştuğu, 18 delikli iki golf sahasının bulunduğu 1200 yatak kapasiteli büyük bir otelde ‘herşey dahil’ konseptinin olduğuna inanmak güç. Golf Club’ü ile birlikte toplamda 1 milyon metrekarelik alanda hem herşey dahil olup hem kişiye özel hizmet alabiliyorsunuz. Çalışan sayısı belli ki yüksek tutulmuş. Neredeyse misafir başına 1 otel çalışanının düştüğü servis anlayışında her an özel hissediyorsunuz.

İşim ve kişisel ilgim sebebiyle dünyanın pek çok yerini gördüm; nice yerlerde kaldım ki kah kaos yordu, kah mutfağını beğenmedim, kah malzemeyi kalitesiz buldum, kah müşteri kitlesi bana hitap etmedi. Burada ‘huzur’ buldum. Burada ‘iyi servis’ buldum. Burada ‘yerinde samimiyet’ buldum. Burada ‘kalite’ buldum.

Kapısı ve yüzme havuzu kendisine ait tek katlı geniş odamızda adeta evimizde gibi hissettik. Beş katlı otel alanıyla ve bizim kaldığımız golf residenslarla birlikte farklı oda seçenekleri bulunuyor.

Ama bu ara en merak edilen yer, adı gibi iddialı olan Crown Villa! 3.500 metrekare alana sahip, kurşun geçirmez camları, özel spa ve fitness merkezi, tam donanımlı toplantı odası, ısıtmalı yüzme havuzu ile, otelin yatırımcısı Öztürk Ailesi’ne ayrıca 5 milyon dolara mal olan, devlet başkanları ile dünya starlarını ağırlayabilecek kapasitedeki büyük villa… Konaklama fiyatı gecesi 10.000 dolardan başlayan bu özel villada G20 Zirvesi’nde hangi liderin kalacağı kulislerde konuşulsa da tam netleşmiş değil. Eminim ki, o özel lider konakladıktan sonra bu villada kalmak isteyecek zengin kişiler sırada olacak.

Tabii bu sıra otelde sürekli olarak resmi veya sivil ekipler dolaşıyor. Güvenlik önlemleri ve incelemeler için T.C. Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve G20 Zirvesi’nin her şeyi olan Dışişleri Bakanlığı harıl harıl çalışıyor.

Tüm bu özel hazırlıklara rağmen biz misafirler tatilimiz boyunca hiçbir şeyden etkilenmiyoruz. Hava yağmurlu ve bulutlu olduğu için denize girme fırsatım olmadı; ancak odamızın havuzuna sabah uyanır uyanmaz atlamak büyük şans. Ayrıca hiç üşenmeyip macera parkına giderek adeta Survivor’daymışçasına heyecanlı sportif deneyimler yaşadım.

Sonra da kendimi 4.800 metrekareye yayılan spa merkezine atarak organik ürünlerle cilt ve vücut bakımının, hamamda kese ve masajların keyfine bıraktım. Sadece bu otelde bulunan Hydra Facial sistemiyle yarım saat süren antiaging etkili gençleştirici cilt temizliği yaptırdım.

Açık büfenin çeşitliliğini ve kalitesini detaylı anlatmıyorum bile. İtalyan, Uzakdoğu, Türk Mutfağı ve balık restoranları a-la-carte servis veriyor. İtalyan restoranının şarap kavının zenginliğini bu işten anlayanlar anlattı. Ben bir de Fransız esintileri ile dekore edilmiş ve benim gibi sağlıklı yaşayan birini bile yoldan çıkartan pastaneyi beğendim. Düşünebiliyor musunuz pastane bile açık büfe!

Seneler önce denediğim golf sporunu tabii böyle bir golf oteline gelince yeniden deneyimledim. Golf sezonunda otelde kalan yabancı misafirlerin kalitesini iyi buldum. Sene boyunca burada konaklayan turistler tek bir ülke hakimiyetinde değil; Avrupalılar da var, Ruslar’da… İngiliz ve Alman misafirlerin golf için tercih ettiği Regnum Carya’nın Türkiye’nin ilk LEED Gold sertifikalı golf oteli olduğunu öğrendim; bir de Avrupa’nın gece golfüne olanak sağlayan ilk ve tek 18 delikli sahasının golf meraklılarına ayrıcalık sağladığını…

Üç gün kaldığım Regnum Carya’ya doyamadım. Normalde büyük otellerde bir süre sonra sıkılırım; ama burada sanki bir hafta arkadaşlarla kalsak yapacak o kadar çok şey var hissi yaşadım…

G20 Zirvesi’ne katılan liderler ve ekipler farklı otellerde kalacaklar ama zirve toplantıları burada yapılacak. Obama ve Davutoğlu’nun da Regnum’da kalması bekleniyor… Kim kalırsa kalsın burası çok özel bir resort!

 

*

Ece Vahapoğlu Twitter hesabına ulaşmak için lütfen tıklayın

Ece Vahapoğlu Facebook hesabına ulaşmak için lütfen tıklayın

Ece Vahapoğlu LinkedIn hesabına ulaşmak için lütfen tıklayın

 

Yasal Uyarı: halklailiskiler.com sitesinde yayınlanan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları halklailiskiler.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi herhangi bir içeriğin tamamı izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alınan içeriğin bir bölümü halklailiskiler.com’a link verilerek kullanılabilir.
Yorum Yazın

Yazarın Diğer Yazıları