Dosya Yükleniyor. Lütfen Bekleyiniz...Facebook
Twitter
Başa Dön
ENERJİK İLETİŞİM

21 GÜNDE İYİ HİSSET

5 Haziran 2014 , Perşembe 15:56
21 GÜNDE İYİ HİSSET
ecevahapogluweb@gmail.com

Yeni bir heyecanım var…

Son yıllardaki deneyimlerim ve öğrendiklerimden yola çıkarak hazırladığım, paylaşmak için epeydir sabırsızlandığım yeni kitabım çıktı. ‘21 Günde İyi Hisset’ Artemis Yayınları’ndan yayınlandı. Sağlıklı Yaşam konusundaki 3. kitabım bu…

Kitaptaki önsüzü sizinle aynen paylaşmak istiyorum; çünkü herşeyi çok net anlatıyor… Keyifli yolculuklar…

Öncelikle, kendine bir iyilik yapıp bu defteri aldığın ve ruhunun sesine kulak verdiğin için seni tebrik ediyorum. Sen bir mucizesin. Evrendeki diğer mucizelerle uyum içinde akan bir enerjisin. Her şeyden önce, varlığın için şükretmelisin.

Şimdi, bedeninin ve ruhunun daha iyi hissetmesi için rahatla ve kendi yolculuğuna çıkmaya hazırlan! Elinde tuttuğun bu motivasyon günlüğü, her adımda seninle olacak!

Kendini keşfedeceğin, iç dünyanla yüzleşeceğin, arınacağın, motive olacağın, sağlığını, sporunu, beslenmeni takip edeceğin bir 21 gün!

İnsanın içine ilk doğan ilham doğrudur. Çabalamadan sezersiniz bunu. Bu defter & kitap fikri de, bir süredir kendi fiziksel ve içsel yolculuğumda öğrendiklerimi paylaşma isteğimin doruk noktasındayken, bir uçak seyahatim sırasında, bir anda ortaya çıktı.

Hepimizin yaşamları, bedenleri, algısı, duygu ve düşünceleri farklı. Ancak hepimiz mutlu ve huzurlu olmak istiyoruz. İyi hissetmenin bir yolunu arıyoruz. Hâlbuki bunun kaynağı hiç de uzakta değil. Karmaşık ya da zor da sayılmaz. İyi hissetmenin anahtarı kendi içimizde! Ancak içimizdeki derin kutsal gücü hatırlamak için biraz çalışmak, yani farkındalığımızı artırmak gerekiyor.

Tabii ki sağlıklı beslenerek, spor yaparak kendimize iyi bakabiliriz. Böylece fit bir bedene sahip oluruz. Fiziksel göstergelerin yanı sıra ruh hâlimizi de bir dengeye oturtursak, bizden mutlusu olamaz.

Bizi mutlu veya mutsuz eden, kişiler veya durumlar değil, onlara verdiğimiz tepkisel düşüncelerdir. Yani kişiden kişiye değişen yorumlarımız. Enerjimizi doğru kullanmayı öğrenir ve kendimizi keşfetme yolculuğuna çıkmanın sorumluluğunu elimize alırsak, kısa sürede yaşamla uyum sağlar, pozitif bir insana dönüşebiliriz.

Gereksiz alışkanlıklarımızı, limitli düşüncelerimizi ve olumsuz bakış açımızı değiştirmek için gereken her şey elindeki günlükte.

Son yıllarda iç dünyamı sorguladığım, -yaşamımda güzel giden pek çok şey olsa da- kendimi bazen huzursuz ve eksik hissettiğim bir dönem yaşadım. Ne kadar başarı kazanırsam kazanayım, kendimi tam ve mükemmel hissedemiyordum. Bir şey eksik gibiydi. Hayatımdaki pek çok şeyi yerli yerine oturtmuşum da sanki bir parça eksik kalmış gibi. Kendi dönüşümümü tamamlayıp kalıcı mutluluğa eriştikten sonra, bana yolculuğumda yardımcı olan bilgileri paylaşmak istedim.  İçimizde sürekli akan yaratıcı enerjiyi hissetmek, o enerjinin yaşama yansımalarını görmek öyle mucizevi ki.

Spor ve sağlıklı beslenme yaşam tarzım olmakla birlikte, bu süreçte çeşitli meditasyonlar, nefes seansları, eğitimler, yoga, umre ziyareti gibi şeyler yaptım. Bazen içimi deşerek, acıdan geçerek, arınarak sonunda huzuru buldum. Kendimi özgürleştirdim, başkalarını affettim, olumsuz düşünceleri terk ettim. Bol bol not aldım, içimi döktüm. Yazmak benim terapim oldu. Yazmak, sorunlarını ve hayatındaki güzellikleri görmen, zihnindekileri daha net ifade edebilmen için iyi bir yol.

Ve nihayet anladım ki, içeriyi değiştirmeden dışarısı değişmez. Öyleyse, kendini daha mutlu ve daha iyi hisseden yeni bir “sen”e hazır mısın?

Tüm huzursuzluğundan ve endişelerinden kurtulabilirsin. Çünkü, onları zaten zihnin yarattı. Elindeki defterin rehberliğinde yapacağın 21 günlük bir çalışmayla kendini kalıcı olarak iyi hissedeceksin. Hem bedenen, hem de ruhen...

Hepimizin bir yaşam amacı var. Benim yaşam amacım da ışığı yaymak.

Sağlıklı yaşam alışkanlığı, düzenli ve etkili spor yapma, dengeli beslenme gibi konuların önemini seminerlerim ve kişisel gelişim kitaplarımda anlatıyorum.

Bu kez ise başrolde sen ve senin hikâyen olacak. Kendine notlar aldığın, sabah ritüellerini yaptığın, soruları cevaplarken kendini bulacağın, spor ve beslenmeni takip edeceğin, günlük olumlamalar ve önerilerle güne daha iyi başlayabileceğin bir rehber bu günlük.

Sen de huzur, mutluluk, sevgi, umut, güven, heyecan gibi duyguları yaşamak istiyorsan, bu rehber tam sana göre.

Biz kendi iç dengemizi kurduğumuzda evren de otomatik olarak sistemi işletir ve yaşamımızda pozitif gelişmeler olur. Bazı gelişmeler olumsuz gibi görünse de, aslında bizi daha iyiye götüren bir basamaktır. Hayatımıza giren herkesin iyi ya da kötü, bir misyonu var.

İçinde, ortaya çıkmayı bekleyen gizli bir güç var. O, senin her şeyin. Belki de bu rehber, o gücü keşfetmene yardımcı olacak.

Bu günlüğe her gün notlar alarak düşüncelerini kontrol etmeyi başardığında, yaşamını bilinçli bir şekilde biçimlendirecek ve daha mutlu olacaksın. Kendini çok daha iyi hissedeceksin.

Düşünceler duygularımızı, duygular davranışlarımızı, davranışlar seçimlerimizi, karakterimizi ve nihayetinde hayatımızı oluşturur. Dolayısıyla, yaşamımızın sorumluluğunun elimizde olduğunu unutmamamız gerekir.

Yaşamını olumlu yönde değiştirmek, sağlıklı yaşamak, kısıtlayıcı inançlarından sıyrılmak, hayallerini gerçekleştirmek ve yaşam amacını öğrenmek istiyorsan kendine zaman ayırıp 21 gün metodunu denemelisin.

Biz hayata ne veriyorsak, karşımıza o çıkar.

Hiç vakit kaybetmeden arınma yolculuğumuza başlamalı, bedende biriken stresten kurtulmak ve ruhsal huzursuzluklardan arınmak için kendimize zaman ayırmalıyız.

Çünkü biz değerliyiz. Çünkü sen değerlisin.

Kendine yatırım yap. Enerjini artır, canlan. Güç, güven ve huzur kazan. Egonun ve kalıpların yönlendirdiği yanlış seçimler yerine kendi doğrularını bul. Başkaları için değil, kendin için yaşa. Dış etkenlere odaklı dünyadan uzaklaş ve ruhunun içsel çağrısına kulak ver. Geçmişi temizle. Kısıtlı benliğinden kurtul. Bağımlılıkları bırak. Sağlıklı yaşa. Geçici çözümlerle daha büyük derinlikleri kaybetme.

Ruhunu amacıyla buluştur. Bu düşünce netliği ve ilham, sana iyi hissetmen için gereken gücü verecektir. Bolluk, tatmin, huzur, mutluluk, uyum, güven, sevgi, neşe… Tüm bu güzel duygular, iç yolculuğunla birlikte kendiliğinden gelecek.

Unutma, şu an yaşadıklarından çok daha iyisini hak ediyorsun!

Sevgiyle…

 

Ece Vahapoğlu Twitter hesabına ulaşmak için lütfen tıklayın

Ece Vahapoğlu Facebook hesabına ulaşmak için lütfen tıklayın

Ece Vahapoğlu LinkedIn hesabına ulaşmak için lütfen tıklayın

Yasal Uyarı: halklailiskiler.com sitesinde yayınlanan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları halklailiskiler.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi herhangi bir içeriğin tamamı izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alınan içeriğin bir bölümü halklailiskiler.com’a link verilerek kullanılabilir.
Medya
GALERİ
Yorum Yazın

Yazarın Diğer Yazıları