Dosya Yükleniyor. Lütfen Bekleyiniz...Facebook
Twitter
Başa Dön
NETİZEN

Ulaşılabilir Lüks

11 Haziran 2015 , Perşembe 14:11
Ulaşılabilir Lüks
atifunaldi@gmail.com

Evinizden çıkıp bir yere özel jetinizle gitmenin maliyeti sizce ne kadar olabilir?

Ben bunu para vermeden yapabileceğiniz bir çağda yaşadığınızı söylemek istiyorum... Büyük ihtimalle duymadığınız benim ise yaklaşık on yıldır takip ettiğim NetJets firması özel jet ihtiyacınızı makul fiyatlara halletmeyi planlayan bir iş modeline sahip. O da bu işten para kazanıyor yani. Ancak geçenlerde privatejets isimli bir diğer firmanın bu işi daha ucuza yapan bir çözümü olduğunu gördüm. Belirli hatlardan geri dönen jetlere denk gelirseniz ödeme yapmıyorsunuz. Tabii privatejets üyesi olmak koşulu ile.

Bu aslında ulaşılabilir lüks kavramının en uç örneklerinden biri. Geçenlerde kuzenim Mehmet Sungur ile konuşuyorduk. Ona bunlardan bahsedemedim. Zira gerçekten insanın ilk anda dimağı almıyor. Yalan bilgi gibi duruyor.

İkinci ulaşılabilir lüks ise Uber. Türkiye'de de hizmet veren Uber ile evinizden bir yere Mercedes 500 şoförlü bir araç ile gitmek 100-150 tl arasında bir maliyete geliyor. Lise mezuniyet gecem için limuzin kiralamak için ne kadar uğraştığımı düşünürsek bu gerçekten çok kolay ve harika bir sistem. Ya da önemli bir toplantınız var, veya yolda çalışmak istiyorsanız hayat kurtarıcı olduğunu söylemek lazım.

Yeni çıkan lüks bir aracı sürmek isterseniz de, size YOYO'yu tavsiye ederim. Saatlik ödemelerle bir araç kiralayıp kullanabililr, bunun günler hatta aylarca sizde kalmasını da sağlayabilirsiniz.

Tam lüks olmasa da tekstil sektöründen de bir örnek vermek istiyorum, buna hızlı moda ismi veriliyor. Zara bunun en ii örneklerinden biri. O yılın evrensel modasına makul fiyatlarla sahip oluyorsunuz.

Bayanlar için lüks denince ilk akla gelen çantalar. Türkiye'de onlarca gecelik çanta kiralayabileceğiniz yer ve sistem var.

Lüksün en vazgeçilmez öğesi ise değerli taşlar. Bu konuda da Swarovski bize oldukça yardımcı oluyor. Tabii iş değerli taşlara gelince benim önerim herzaman gerçekten sahip olma yönünde.

 

Atıf Ünaldı Twitter hesabına ulaşmak için lütfen tıklayın

Atıf Ünaldı Facebook hesabına ulaşmak için lütfen tıklayın

 

Yasal Uyarı: halklailiskiler.com sitesinde yayınlanan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları halklailiskiler.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi herhangi bir içeriğin tamamı izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alınan içeriğin bir bölümü halklailiskiler.com’a link verilerek kullanılabilir.
Yorum Yazın

Yazarın Diğer Yazıları