Dosya Yükleniyor. Lütfen Bekleyiniz...Facebook
Twitter
Başa Dön
NETİZEN

Bir markanın internet televizyonu hikayesi

19 Aralık 2013 , Perşembe 15:24
Bir markanın internet televizyonu hikayesi
atifunaldi@gmail.com

Piliç sektörünün liderlerinden biri Keskinoğlu, şu son dönemde çıkan söylentilerden rahatsız olup, nasıl bir yol alacağını iletişim şirketi Fy İletişim'e sorar. FY iletişim ise konuyu önce analiz eder ve en rahatsız edici dedikoduları sıralar. Bunların arasında en önemlisi piliçlerin 15 gün içinde kesildiği ile ilgili dedikodudur. Keskinoğlu bir pilici 45 günden sonra kesmektedir. Bu ve diğer sorunları analiz eden FY iletişim, ekibi yazın son aylarında benimle bir marka televizyonu kurmak için iletişime geçtiler.

Benim açımdan ilk bağlantı kuran ve fikir alan iletişim şirketi FY iletişim değildi. Ancak içerdeki ekip, Seda hanımın proje yöneticiliğiden yapılacak işe çok inanmışlardı. Aynı özen ve isteği, Keskinoğlu'nun reklam ajansındaki Can Bey de ve iletişim departmanından Eylem Hanım'da da çok net şekilde gördüm.

Projenin stratejisini belirlerken oluşturulacak içeriğin uzun süreli ve çok profesyonelce hazırlanmasını ön koşul olarak ortaya koydum..

Proje ekibi de bu kuralı çok içine sindirdi.

Piliçlerin 15 gün içinde kesim noktasına gelmediğini göstermek amacı ile de Manisa Akhisarda iki etüd çalışması yaptım. Hatta organik tavukların yetiştirildiği şehir dışındaki bir dağdaki tesislere kadar her yeri gezdim...

Sonuçta orada canlı yayın yapabileceğimiz yeri belirledik. Keskinoğlu IT ekibinden Yılmaz bey ise canla başla çalışarak internet bağlantısı ve kamera bağlantılarını yaptı. Bir cümle ile yazıldığında son derece kolay görünen bu çalışmayı, canlı hayvanların olduğu bir kümeste yapmanın ne kadar zor olduğunu anlatamam.

Geçen haftalarda Çırağan sarayındaki bir basın toplantısı ile keskinoğlu.tv 'yi açtık.

Keskinoğlu'nun internet televizyonunda iki önemli konu var. Birincisi piliçlerin canlı yayını ikincisi ise aklınıza takılan her konuda profesörlerden oluşan konunun bağımsız uzmanından alınmış görüşler.

Sektörünün lideri olan bir markanın, sektördeki riskleri görüp bu konuda hassas bir çalışma göstermesi sadece ticari zeka ile açıklanamaz. Onun dışında sektörün yaşaması konusunda duyulan tutku da son derece önemlidir. Bence bu nedenle Keskin Keskinoğlu'nu da tebrik etmek gerekiyor.

 

Atıf Ünaldı Twitter hesabına ulaşmak için lütfen tıklayın

Atıf Ünaldı Facebook hesabına ulaşmak için tıklayın

 

Yasal Uyarı: halklailiskiler.com sitesinde yayınlanan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları halklailiskiler.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi herhangi bir içeriğin tamamı izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alınan içeriğin bir bölümü halklailiskiler.com’a link verilerek kullanılabilir.
Yorum Yazın

Yazarın Diğer Yazıları