Dosya Yükleniyor. Lütfen Bekleyiniz...Facebook
Twitter
Başa Dön
NETİZEN

Hayatımızı kolaylaştıran uygulamalar

11 Kasım 2013 , Pazartesi 09:16
Hayatımızı kolaylaştıran uygulamalar
atifunaldi@gmail.com

Hayatınızı kolaylaştıran on uygulama diye birçok yazıya ulaşabilirsiniz ancak bu yazıların çoğu lokal değildir. Bu nedenle mesela siri Dünyadaki en iyi e-asistan olarak görülse de Türkiye'de ingilizcesi bile doğru çalışmamaktadır.
 
Veya iphone ve google'daki maps uygulaması trafik bilgilerini gösteremediği için navigasyon olarak Türkiye'de çok anlamlı değildir.
 
Ben akıllı telefonumda eğer telefonla gelen bir yazılım varsa alternatifini aramamaya özen gösteririm.
 
Harita: Ben uzun zamandır trafik bilgilerini de alabildiğim iGo'yu tercih ediyorum. Aslında trafik oluştuğu aşamalardaki, alternatif yol seçim algoritmasının yeterince başarılı olmadığını düşünüyorum. Burada eksik buluyorum ama bunun dışında diğer yazılımlara göre oldukça iyi.
 
Dergi : Zinio benim en başarılı bulduğum yazılım. Bu konudaki Türkiye'de yapılan çözümlerin hepsi son derece başarısız. Zinio bana sorarsanız Newstand'den bile daha iyi. Tabii RSS ve Twitter'ı dergi olarak okumak istiyorsanız Flipboard'ı tavsiye ederim.
 
Ses tanıma sistemi: Dinlediğiniz bir şarkının kime ait olduğunu merak ediyorsanız, soundhound ve shazam'ı tavsiye ederim. Soundhound aslında tanımada daha başarılı, ancak shazam ise yabancı dizilerin de tanımasını yapabiliyor.
 
Yemek: Bu konuda Türkiye'deki en büyüğü malumunuz yemeksepeti.com. Ancak son dönemde CRM tarafında ciddi hatalarla karşılaşıyorum.
 
Taksi: Tabii ki BiTaksi. Bence son dönemde girişimciliğin parlayan yıldızı. Çok başarılı buluyorum. Aynı zamanda taksiciliğe de bir kalite getirecek. Sadece taksicilere değil, çift taraflı puanlama sistemi ile müşterilerin de.
 
Araç kiralama: Bu konuda driveyoyo.com'u çok başarılı buluyorum. Özellikle iphone ile kiraladığınız aracın kapısının kilidini açmak işin en güzel ve beğendiğim kısımlarından biri.
 
Keynote remote: Keynote'u bir prezantasyon cihazı olarak kullanıyorsanız, cep telefonu ile kumanda etmek isteyebilirsiniz. Özellikle iPad'de prezantasyon yapıp cep telefonu ile kumanda etmek gerçekten çok doğru, başarılı bir sistem...
 
Nediyor: Twitter trending topic okumaktan çok hoşlanmıyorum. Ancak nediyor üzerinden seçili güzel haberleri ve o konuda influencer sayılan kişilerin yorumlarını okuyabiliyorum.
 
Spot: Jenifer Lopez hangi ayakkabıyı giyiyor? Sarah Jessica Parker gerçekten Manolo Blahnik mi giyiyor? İşte bu soruların cevabını iphone'daki spottan alabilirsiniz. Benim de marka tercihlerimi oradan görebilirsiniz.
 
 
Atıf Ünaldı Twitter hesabına ulaşmak için tıklayın
Atıf Ünaldı Facebook hesabına ulaşmak için tıklayın
 
 

Yasal Uyarı: halklailiskiler.com sitesinde yayınlanan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları halklailiskiler.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi herhangi bir içeriğin tamamı izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alınan içeriğin bir bölümü halklailiskiler.com’a link verilerek kullanılabilir.
Yorum Yazın

Yazarın Diğer Yazıları