Dosya Yükleniyor. Lütfen Bekleyiniz...Facebook
Twitter
Başa Dön
NETİZEN

Genişlemek, büyümek güzeldir ama...

3 Kasım 2014 , Pazartesi 09:36
Genişlemek, büyümek güzeldir ama...
atifunaldi@gmail.com

İçinde bulunduğum iki sektör de ciddi anlamda büyüyen sektörler. Bu gerçekten mutluluk verici bir durum. Yenilikler, gelişmeler, yeni şirketler, yeni eventler olup bitiyor. Bu şirketlerin, eventlerin bazıları çok büyüyor bazıları ise duraklıyor.

Geriye dönüp bakıyorum da, Microsoft'tan Çiğdem Akın'ın Altın Örümcek için benden kurumsal kimlik tasarlamamı istemesinden bu yana organizasyon nasıl büyümüş. Büyürken çok da değişti. Mesela ne Microsoft artık organizasyonun kurucu şirketlerinden ne de jürimiz eskisi gibi on kişi değil.

Microsoft altında sitebuilder grubunu kurarken, (onuncu yılında plaket yolladıklarına göre 15. yılına girdi) bir büyüme stratejisi belirlemiştim. Her büyümeden sonra bir olgunlaşma dönemi geçirdi. O yüzden o organizasyon demlidir. Başına hiçbir şey gelmez.

Yani demem o ki; yola çıkarken yanınızda doğru kişileri alacaksınız. Eğer kurduğunuz bir yapı ise siz gitseniz de, olmasanız da kurallar net olacak, yoldaşlarını, politikasını değiştirmeyecek.

Ama ne yazık ki; Türkiye'de bunu yapan kurumları görmekte zorluk çekiyoruz. Her gelenin, kendi düzenini kurduğu yeni bir dünya düzeni.

Bana sorarsanız herşeyin önemlisi "sustainability". Başarıdaki payının büyük olduğuna inanıyorum. O yüzden bu konuda sebat gösteren kurumların yöneticilerine gerçekten ciddi anlamda saygı duyuyor ve destekliyorum. 

 

Atıf Ünaldı Twitter hesabına ulaşmak için lütfen tıklayın

Atıf Ünaldı Facebook hesabına ulaşmak için lütfen tıklayın

 

Yasal Uyarı: halklailiskiler.com sitesinde yayınlanan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları halklailiskiler.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi herhangi bir içeriğin tamamı izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alınan içeriğin bir bölümü halklailiskiler.com’a link verilerek kullanılabilir.
Yorum Yazın

Yazarın Diğer Yazıları