Dosya Yükleniyor. Lütfen Bekleyiniz...Facebook
Twitter
Başa Dön
NETİZEN

Biz mi sosyal medyayı kullanıyoruz sosyal medya mı bizi? (Antalya Isparta izlenimleri)

22 Ekim 2012 , Pazartesi 09:03
Biz mi sosyal medyayı kullanıyoruz sosyal medya mı bizi? (Antalya Isparta izlenimleri)
atifunaldi@gmail.com

 

Geçen hafta Isparta'da Süleyman Demirel Üniversitesi'nde bir konuşma için davetliydim. Konumuz sosyal medya ve itibar yöetimiydi. Beni takip edenler bilirler üniversitelerde genç arkadaşlarla konuşmak bana hep heyecanlı ve eğlenceli gelmiştir. Zaten bu nedenle Okan Üniversitesi'nde üç yıldır IPTV dersleri veriyorum. Daveti hemen kabul ettim. Bu imkanı değerlendirip yolumu Antalya'dan geçirip oradaki dostlarıma da bir merhaba deme imkanını buldum.  

Benim Antalya'da tek durağım vardır. Hüsamettin Oğuz... Yıllar önce bir Microsoft seminerinde sorularıyla tanışmıştım, neredeyse 10 yıl oluyor. Benim Antalya şubemdir. Antalyada bana ulaşmak isteyenler öncelikle onunla bağlantı kurarlar. Birlikte bir küçük Antalya turu attık. Önce Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanına uğradık. Bana Twitter üzerinde oluşturdukları sivil toplum inisiyatifinin neler yaptığını anlattı. Antalya havaalanına konan portakal ağaçlarından tutun da şehrin içindeki ağaçlandırma faaliyetlerine kadar bir çok konuda etkileri varmış. Ben bu gruba fikir ürettikleri için bir think tank grubu demeyi uygun görüyorum. Yaptıkları faaliyetler ise dünyada vaka incelemelerine girmiş durumda.

Daha sonra Antalya Ticaret Odası'na geçtik. Orada da konumuz yine sosyal medyadan başka birşey değildi. Arkasından Antalya' da Akdeniz Üniversitesine uğradık. Konumuz yine üniversitenin sosyal medya faaliyetleri ve orada yapılacak faaliyetler oldu.

Isparta'da da konumuz sosyal medya idi. Süleyman Demirel Üniversitesi'nde kurulan Sosyal Medya Kulübü ve onlara öncülük eden hocamız Mustafa Zihni Tunca aracılığı ile harika bir söyleşi gerçekleştirdik. Söyleşide bir de test yaptık arkadaşlarla. Salonu üç parçaya bölüp arkadaşlardan prezantasyonumda buldukları iyi nötr ve kötü tarafları twitlemelerini istedim. Gelen tweetleri @atifunaldi hesabında görebilirsiniz. Bu sayede hem sosyal medyayı öğrenirken etkilerini deneyimlemeyi hem de prezantasyonumuzu ölçümlemeyi gerçekleştirmiş olduk. Açıkcası negatif bir tweet bulamadığımız için bu konudaki ödülü başka bir bahane ile verdiğim için çok da mutlu oldum.

Yıllardır birçok konuda danışmanlık ve stratejistlik yaptım. Ancak sosyal medyanın yeri insanlara dokunan bir konu olması hasebiyle sanıyorum çok farklı. Isparta Antalya temaslarımdan aldığım izlenim, kamu da dahil her kesimin sosyal medyaya ciddi anlamda kafa yorduğu yolunda.

Peki sosyal medya bizim için bu noktadaysa acaba biz sosyal medya için ne noktadayız sorusunu sormanın zamanı gelmedi mi?

Yasal Uyarı: halklailiskiler.com sitesinde yayınlanan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları halklailiskiler.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi herhangi bir içeriğin tamamı izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alınan içeriğin bir bölümü halklailiskiler.com’a link verilerek kullanılabilir.
Yorum Yazın

Yazarın Diğer Yazıları