Dosya Yükleniyor. Lütfen Bekleyiniz...Facebook
Twitter
Başa Dön
"TRENDS"

Tüketiyoruz ve tükeniyoruz

29 Eylül 2014 , Pazartesi 15:29
Tüketiyoruz ve tükeniyoruz
yelda@yeldaipekli.com

İnsanlık olarak şu anda yaşadığımız çağa şimdi bizler tarafından teknoloji çağı, dijital çağ vb. gibi isimler verilse de; eminim birkaç zaman sonra insanlık tarihinin en çok tüketen ve tükenen çağı olarak adlandırılan bir tanımı olacak.

Anı biriktiremiyoruz, anı yaşayamıyoruz, sahip olduklarımızın tadına varamadan bir sonrakini hedefliyoruz ve zaman akıp giderken en çok da insani değerlerimizi kaybediyoruz. Ortak hafızamız giderek zayıflıyor. Genetik kültür, insanlık mirasımızı geleceğe taşımaya vaktimiz yok belki de… İşte bu yüzden hep birbirimize benziyoruz… Oysa ki ortak derdimiz fark edilmek, fark yaratmak.

Sosyal medyada çok kalabalıklaşırken, aslında ne kadar da yalnızız.

Yeni iletişim planlarında “sahip olmanın” değil “ait olmanın” gizemini aradığımız bir çağdayız. Samimiyetin sadece sloganlarda değil, markanın vaadinde yaşatılması gereken bir dönemde, “müşteri rönesansını” yaşıyoruz. Müşteriler çoktan CEO koltuğuna oturdu bile.

İşte tam bu dönemde tecrübe ve dinamizm buluşması, sinerjinin gücü adına ne büyük bir sihirdir. Bildiklerimizi unutmanın ve tüm doğruların birlikte, bir arada yazılması gereken bir çağdayız. Sadece geleceğin planlanacağı değil, geçmişin de yeniden analiz edilmesi gereken bir zaman dilimindeyiz.

Bilgi; en kolay ulaşılan ve en hızla kirlenen değerken, işte ben en çok halklailiskiler.com gibi ortamlarda bu işe gönül verenlerle aynı havayı birlikte solumaktan heyecan duyuyorum. Bence biz  “iletişim çağındayız” ve iletişim çağında birbirimize dayanarak çoğalacağız, güçleneceğiz, tüketmeden üreteceğiz. İnanıyorum ki tecrübeler, heyecanlarla burada harmanlandığında, bilgi en doğru hali ile hedefine ulaştığında fark yaratacağız.

Zamanın acımasız hızına yenilmeden, sanal da olsa buluşup, birbirimizin hayatına dokunacağız, güç vereceğiz.

Zamanın sırrını çözmek, samimiyetin gücünü yaşamak için her satırda yeni yollara gireceğiz.

Zamana yenilip de görüşemediğim tüm eski dostlarıma, bu hızda başım dönüp de ulaşamadığım tüm genç iletişimcilere merhaba…

Halkla İlişkilerin gücüne inanan bir pazarlama ve marka yönetim uzmanı olarak sizlerle buluşmak beni çok mutlu etti.

Sevgiler….

 

Yelda İpekli LinkedIn hesabına ulaşmak için lütfen tıklayın

Yelda İpekli Twitter hesabına ulaşmak için lütfen tıklayın

Yelda İpekli Facebook hesabına ulaşmak için lütfen tıklayın

Yelda İpekli Instagram hesabına ulaşmak için lütfen tıklayın

 

 

Yasal Uyarı: halklailiskiler.com sitesinde yayınlanan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları halklailiskiler.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi herhangi bir içeriğin tamamı izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alınan içeriğin bir bölümü halklailiskiler.com’a link verilerek kullanılabilir.
Yorum Yazın

Yazarın Diğer Yazıları