Dosya Yükleniyor. Lütfen Bekleyiniz...Facebook
Twitter
Başa Dön
SEKİZİNCİ RENK

Yeni Bir Yıl, Yeni Bir Ben

2 Ocak 2015 , Cuma 17:25
Yeni Bir Yıl, Yeni Bir Ben
suna@sekizincirenk.com.tr

2015 için neler planladınız?

Bu yıl neleri öğrenmek isterdiniz? Belki de yeni bir hobi? 

Kariyerinizle ilgili yeni hedefleriniz neler?  Yeni bir sektör deneyimi? Yeni bir eğitim programı?  

Ailenizle ilişkilerinizi iyileştirmek için,  birlikte harcadığınız zaman kalitesini arttırmak için neler yapmak isterdiniz? 

Kaç kişinin listesinde yeni bir görüntü var?

Daha bakımlı olmak. Daha iyi görünmek ve daha iyi hissetmek.

İyi göründüğünü bilmek, kendini beğenmek ve beğenildiğini hissetmek harika duygular. Araştırmalar  kişinin ne giydiği, nasıl göründüğü ile ne düşündüğü, ne hissettiği, nasıl davrandığı ve karşısındakilerin nasıl tepki verdiği arasında direkt bir ilişki olduğunu gösteriyor. Bu yıl spora başlıyorum, şu on kiloyu veriyorum, gardrop önünde harcadığım saatlerden kurtuluyorum, yeni alışkanlıklar ediniyorum gibi hedefleriniz varsa , şimdi, hemen harekete geçin.

Mesela yeni bir saç stili. Şöyle yüzünüze yakışan, profesyonel şıklığı tamamlayan. Hanımlar özellikle size sözüm, mutlaka kendi kendinize de şekillendirebileceğiniz bir kesim. Belki de en hızlı gerçekleşebilecek hedef bu.

Peki gardrobunuzla ilgili hedeflerinizi de hazırladınız mı? Bir çalışanın her gün evden çıkarken ortalama 26 dakikasını giyinmeye ayırdığınız biliyor muydunuz? İyi yönetilen bir gardrop öncelikle zaman kazandırır. 

İşin bir de maddi boyutu var. İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre her kadının dolabında hiç giymediği en az 14 kıyafet var ve herbiri 50 TL değerinde.  Bu kıyafetler en çok Ocak ayında yani indirim döneminde ve kış aylarının depresif günlerinde yapılan alışveriş kazalarının kalıntıları.  

Sizin durumunuz nasıl? Benzer mi?

Gardobunuzla ilgili tedbirleri gelecek yazılarımda paylaşacağım, takipte kalın. Hatta isterseniz gardrop detoksu programımda bize katılın:) 

Yeni yılın ilk günleri kişisel markanızı da gözden geçirmek için mükemmel bir zaman. Sizin markanız istediğiniz mesajları verebiliyor mu?

Bu satırları okurken bir adımla başlamaya ne dersiniz, hemen şimdi, Linkedin profilinizi güncelleyin, fotoğrafınıza bakın, sizi ilk kez göreceklere nasıl bir mesaj veriyor? Enerjinizi hissettiren bir tebessüm var mı fotoğrafınızda?
Bir linkedin profiliniz yok mu? Hemen oluşturun. Becerilerinizi ve yetkinliklerinizi listeleyin ki tanıdıklarınız da size bu konularda referans olabilsin.

Kendinize bir görünürlük planı hazırlayın. Gelecek yılın kariyer hedefleri neler? Bu hedeflerden kimler haberdar olmalı? Kimlerle tanışmalısınız? Liste yapın.

Kutlanacak başarılarla dolu , bildiğiniz bilmediğiniz tüm mutlulukları tadacağınız harika bir yıl geçirmeniz dileğiyle,

Sevgiyle kalın

Suna KABADAYI

 

Suna Kabadayı Twitter hesabına ulaşmak için lütfen tıklayın

Suna Kabadayı Instagram hesabına ulaşmak için lütfen tıklayın

Suna Kabadayı Facebook hesabına ulaşmak için lütfen tıklayın

Yasal Uyarı: halklailiskiler.com sitesinde yayınlanan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları halklailiskiler.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi herhangi bir içeriğin tamamı izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alınan içeriğin bir bölümü halklailiskiler.com’a link verilerek kullanılabilir.
Yorum Yazın

Yazarın Diğer Yazıları