Dosya Yükleniyor. Lütfen Bekleyiniz...Facebook
Twitter
Başa Dön
SEKİZİNCİ RENK

10 Adımda özgüvenli ortamlar

1 Haziran 2015 , Pazartesi 10:50
10 Adımda özgüvenli ortamlar
suna@sekizincirenk.com.tr

Davetler, organizasyonlar, açılışlar...
Bugüne dek hep ne giymeli sorusuna cevap verdim. Son bir kaç haftada katıldığım değişik toplantılarda o kadar çok örneğini gördüm ki  bu defa giyimden ötesine bakalım istedim. Bir köşede telefonu maske olarak kullanmadan, sıkılmadan, keyifli vakit geçirmek, yeni dostluklar için biraz hazırlık…
 
Önce bilebildiğiniz kadar çok bilin. Yani kimler geliyor, ne yaparlar, neyle meşguller? Nelerle ilgilenirler… Bunlar önemli, çünkü konuşabileceğiniz sohbet konuları arasında  bunlar önemli olacak.
 
İlgi çekici bir şey giymeye ne dersiniz? Ordakilerin size ulaşıp sohbet etmesine araç olacak bir şey. Ortama uygun, giydiklerinize tarzınızı katacak bir detay... Belki broşunuz, belki yaka mendiliniz. Kastettiğim abartı değil, ufak bir detay.
 
Gündemi takip edin, gazete başlıklarından haberdar olun. Sadece siyaset ve ekonomi ile çerçeveyi daraltmayın. Mesala dünyanın en iyi tatil bölgeleri arasında seçilen şehir… Nobel ödülü alan yazar…Mesela kahve ve farklı lezzetler…Mesela organik beslenme…
 
Bence geç gitmeyin, tam tersine erkence gidin, yavaş yavaş ısınma fırsatınız olur.
 
Salona girmeden önce hayatta en önemli başarınızı, en mutlu anınızı düşünün… Hormonlarınız dansa başlasın; gülümsemeniz yüzünüze yayılsın.
 
Nefes alın ve de verin. Bu gibi anlarda kısa yetersiz nefesler alırız, derin nefes almanın sakinleştirici etkisini yaşayın.
 
Parti sahibi siz olmasanız bile siz evsahibi olsaydınız nasıl davranırdınız, düşünün bu enerjinize yansır. Hatta karşılama grubunda olmak üzere gönüllü olun.
 
Büfenin yanında kalmayın ama birşeyler yemek için arada ziyaret iyidir, üstelik yemeğin yatıştırıcı etkisi sohbetleri daha tatlı hale getirir.
 
Yalnız başına kalanlara yanaşın, size minnettar olurlar.
 
En etkili buz kırıcı diyorsanız, iltifat edin: Kıyafetleri, saçları, kravatı…etkili bir sohbet aracıdır.
 
Başlasın yaz davetleri…
Bundan sonrasında bana düşen size iyi eğlenceler dilemek!
 
 
 
Suna Kabadayı Twitter hesabına ulaşmak için lütfen tıklayın

Suna Kabadayı Instagram hesabına ulaşmak için lütfen tıklayın

Suna Kabadayı Facebook hesabına ulaşmak için lütfen tıklayın

 

Yasal Uyarı: halklailiskiler.com sitesinde yayınlanan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları halklailiskiler.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi herhangi bir içeriğin tamamı izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alınan içeriğin bir bölümü halklailiskiler.com’a link verilerek kullanılabilir.
Yorum Yazın

Yazarın Diğer Yazıları