Dosya Yükleniyor. Lütfen Bekleyiniz...Facebook
Twitter
Başa Dön
SEKİZİNCİ RENK

40’ında bir imaj danışmanının kendine ve diğer kadınlara mektubu!

1 Nisan 2015 , Çarşamba 10:19
40’ında bir imaj danışmanının kendine ve diğer kadınlara mektubu!
suna@sekizincirenk.com.tr

40’a gelmişken iyi yaptım bi de tuh geç kaldım listesi yaptım, belki atladıklarım vardır. Aaa yapmamışssın deyip bana hatırlatacaklarınız olursa, onları da 50’ye kadar tamamlarım artık :) Bekliyorum ilave önerilerinizi!

Mutfağa girmek ne güzeldi, iyi ki annemin yemek kitabındaki herşeyi yapıp bitirmişim 20’lerde, ayçöreğinden hünkar beğendiye hepsiyle tanıştık. Ara vermiştik mutfakla dostluğumuza, bundan sonra daha sık görüşme kararı aldım, pürüzsüz beşamel sos yapmak ‘anda kalma’ deneyimi için birebir!

Peçeteler, kalemler, karpostallar biriktirmeyi denedim ama kutuda kalmalarını sevemedim…Kullanırsam biter derdi sıkıntıymış…Fincan koleksiyonum derdime derman.  Hem odama renk katıyorlar hem kullanınca biticek derdi de yok, canım isteyince birinden kahvemi içiyorum. İyi fikirmiş!

Unutamayacağım tatillerim oldu, baharı sakura tomurcuklarıyla kutlamak için Japonya’ya, kuzey ışıklarını görmek için kutba kadar gittim ama en unutulmazı Machu Pichu Galapagos Amazon üçlemesi, iyi ki gitmişim. 50’den önce bir daha yapıcam  diye söz verdim kendime! Belki köpekbalığı ile yüzme kısmını atlayabilirim ama…

Kendi işin gibisi yok, 10 yılım bitti, binlerce kişiye eğitim verdim, yüzlerce arkadaş danışanın sırdaşı oldum, dostlar edindim, yazılar yazdım, kitabım oldu, bu hayata benden kalacak bir kaç dokunuş bıraktım ama daha çok işim var :) Ölç, biç, yeteneklerinin yanında heyecanını koy tartıya, Pazartesi sendromu diye bişey kalmaz, tavsiye ederim, aklında varsa hiç bekleme!

Tek parfüm imza parfüm hikayesine takılmama kararı aldım, güzelliklerden mis kokulardan mahrum olmak niye... Her zaman güzel kok, her zaman temiz kok, imza parfümün genç kızlığında kalabilir, ruh halime, günün saatine göre parfümlerlerim var, hepsini seviyorum! Özgürce!

İmza deyince stilini keşfetmek, giyiminle renginle imzanı atmak da bu yaşlarda daha bir tatlı oluyormuş. Bir imaj danışmanıysan bile. Nokta.

Ailen hep yanında olsa bile sen kendi evini kur hatta satın al, küçük olsun, senin olsun! İçine seni yerleştirdin mi, ne huzurdur o… İlk evim burnumda tüttün, ne güzeldin…

Canım Tarçın, tatlı sarışın goldie, ne güzel bir 30 yaş hediyesiydin bana… Bir evcil hayvan edinmek, onunla hayatı paylaşmak, sokaktaki kedilere köpeklere ağaçtaki kuşlara bakışını değişitityor… Erken giderse acısı büyük ama hayatın değişecek, bana inan. 40’ında hayatına gelen bir zilli özgür kediyle anlaşma çabalarımı da sonra yazacağım.

Çikolatadan vazgeçmem, rengini değiştirebilirim, sadeleştirebilirim :) dedim bittere geçtim. Kokusu tadı herşeye iyi geliyor, kısaca tadını çıkar!

Müzik ruhun gidası kulaklıklar baştacı! Son yılların harika kulaklıkları sayesinde genç kızlığıma geri döndüm, walkmen günlerime! Utanma sen de hemen bir kulaklık edin kendine! Çok tarz olanları var, bayılacaksın!

İyi beslen, iyi dinlen, cildine bak, içini temiz tut, doğruymuş. Bol su iç, spor yap, yeşil çayın tadı zamanla seviliyor, sen kendine iyi bak, bir de detoksa inan, derim, Bali’ye gidip cennet adada 10 gün aç kalmak zorunda kalsam bile, sonuçlarına değer! Işıldıyor insan! Sonra de ki işte böyle oldum happy 40, ama unutma azıcık da naughty 40 ol :)

Evlenmek zorunda değilsin diyemem, bence gelinlik giymek en zevkli kısmı. Denedin olmadı mı o zaman kostümü değiştir, hep gelinlikle olmak zorunda değil. Bir kot pantolon, bir çift stiletto, kafaya en sevdiğin çiçeklerden tacın, kolda neşeli bir damat bak nasıl gelin olunuyormuş :) Birlikte yaşayıp yaş aldığın birinin evde seni beklemesi güzel şey.

Mücevherler, takılar, en çok kolyeler… Onları hep sevdim, her yaşımda… Taşlarla tanışmamsa son yıllarda oldu. Tılsımlı bir dünya… Hepsine sahip olmak zorunda değilsin bir taşın titreşimini hissetmek ne harika bir duygu… Tavsiyem kraliyet müzelerinde takı bölümlerini gez, ışıltılı bir dünya…

En önemlisini en sona sakladım… Bak burda sınıfta kaldım gibi görünüyor ama bütünlemelere hazırlanıyorum! Hayatım biter mi diye endişelenmek yerine bir çocukla hayatı yeniden başlatma fikrine de artık hazırım! Kimbilir… O da gelirse sırtıma alıp Arjantin’de penguenleri görmeye gideriz birlikte!

Hoşgeldin 40 yaşım!

 

Suna Kabadayı Twitter hesabına ulaşmak için lütfen tıklayın

Suna Kabadayı Instagram hesabına ulaşmak için lütfen tıklayın

Suna Kabadayı Facebook hesabına ulaşmak için lütfen tıklayın

 

Yasal Uyarı: halklailiskiler.com sitesinde yayınlanan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları halklailiskiler.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi herhangi bir içeriğin tamamı izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alınan içeriğin bir bölümü halklailiskiler.com’a link verilerek kullanılabilir.
Yorum Yazın

Yazarın Diğer Yazıları