Dosya Yükleniyor. Lütfen Bekleyiniz...Facebook
Twitter
Başa Dön
SEKİZİNCİ RENK

Kişisel marka yolculuğunda iş ve yaşam dengesi

18 Aralık 2017 , Pazartesi 09:41
Kişisel marka yolculuğunda iş ve yaşam dengesi
suna@sekizincirenk.com.tr

Haftasonu, herkes rahatlamak istiyor, işi gücü unutmak, eşe dosta kavuşmak… Deşarj olmak, dinlenmek ve yenilenmek çok önemli. Ancak devir kişisel markalaşma devri olunca mesai saatlerinde tamamlanacak işler bites de sorumluluklar bitmiyor, özellkle girişimciler tarafında 48 saat mola verebilenimiz pek yok. Haftanın yedi günü çalışıyoruz, hem yapmayı sevdiğimiz işi yaptığımız için hem de hedeflediğimiz gibi daha iyi olabilmek için bu zaman yatırımı gerek şart. Peki hem markalaşma yolunda azimle ilerleyip hem de nasıl tazelenmeli ki Pazartesi yorgun başlamasın.

Wharton School profesörü Stew Friedman, yeni kitabı, Leading the Life You Want ( yaşamak istediğin hayatı yönetmek diye tercüme ettim ben henüz Türkçe basımı yok)  hayatının dört önemli alanını belirleyerek, daha tatminkar bir hayat için bu dört yönlü kazanımı aramayı öneriyor. Bu 4 alan; aile, iş, arkadaşlar ve toplum ve sağlık (zihinsel ve ruhsal). Gün içinde yalnızca kısıtlı zamanımız var ve aynı anda hepsine gönlümüzce vakit ayıramıyoruz ya da uygun boş zamanı bulamıyoruz. Ancak faaliyetleri birleştirirsek, daha fazlasını elde edebiliriz. Başarılı bir marka olmanın yolu yine zamanı olduğu kadar enerjini de etkili kullanmaktan ve değerlerine sahip çıkmaktan geçiyor…

Spor yapmak istiyorsanız eşinizi ya da uzun zamandır görüşemediğiniz bir dostunuzu size katılmaya davet edin. Desteklediğiniz sosyal sorumluluk fikri için bir etkinliğe katılmanız mı gerekiyor? Arkadaşlarınızın ilgisini çekmeye çalışın, onlarla birlikte katılın, böylece hem etkiyi en üst düzeye çıkarabilir hem de onlarla birlikte sosyalleşebilirsiniz. Hayatınızın bu farklı yönlerini harmanlamak konusunda yaratıcı olmanız, önemsediğiniz ve gerçekten değer verdiğiniz şeylerde daha fazla zaman harcamanıza yardımcı olabilir.
Başarılı profesyonellerin zaman ayırma lüksü yoktur - hatta hafta sonları "boş zamanları" da. Nasıl yatırım yaptığınız konusunda stratejik iseniz, önümüzdeki haftaya hazırlanırken her Pazar akşamı kendinizi iyi hissedeceksiniz.

Kendinize sormanızı önerdiğim sorularla başlayın
Benim için en önemli olan şey nedir?
Gerçekten neye değer veririm?
Hayatımın farklı bölümlerinin birbirlerini nasıl etkilediğinin farkında mıyım?
İşyerimde, evde ve toplum içinde bir anlam bütünlüğü içinde hareket edebiliyor muyum?
Benim için önemli olanı alabiliyor muyum ve verebiliyor muyum?
Yenilikçi bir bakış açısına sahip miyim? Nasıl yaratıcı çözümler bulabilirim?

Suna Kabadayı Twitter hesabına ulaşmak için lütfen tıklayın

Suna Kabadayı Instagram hesabına ulaşmak için lütfen tıklayın

Suna Kabadayı Facebook hesabına ulaşmak için lütfen tıklayın

 

 

Yasal Uyarı: halklailiskiler.com sitesinde yayınlanan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları halklailiskiler.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi herhangi bir içeriğin tamamı izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alınan içeriğin bir bölümü halklailiskiler.com’a link verilerek kullanılabilir.
Yorum Yazın

Yazarın Diğer Yazıları