Dosya Yükleniyor. Lütfen Bekleyiniz...Facebook
Twitter
Başa Dön
HR & PR

İç iletişim kimin işi (devam)

3 Aralık 2012 , Pazartesi 10:18
İç iletişim kimin işi (devam)
idil.turkmenoglu@halklailiskiler.com

 

İç iletişim kimin işi?  Her departmanın sorumluluğu var. İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim de “iç iletişim”in şirketteki liderleri olmalı.  Ancak birbirine sorup fikir veya onay alan değil, basbayağı birlikte çalışan ekipler olmalılar. Dış iletişimi de yeri geldiğinde resme dahil etmeliler.

Boyner Grubu kadının güçlendirilmesi  konusundaki sosyal sorumluluk çalışmaları, şirket içi refleksleşmiş, kültüre girmiş uygulamaları ile bilinen bir grup. Grup şirketleri, geçtiğimiz yılın sonunda, Türkiye’deki kadın istihdamını ilgilendiren sorunlara, şirket içinde uygulamalarını ”iyi niyetli davranışlardan, kurumsal kurallara çevirerek” dikkat çekmeye karar verdi. Kurumsal İletişim ve İnsan Kaynakları “kadınlara işyerinde fırsat eşitliği” sağlamak konusundaki ulusal ve uluslar arası anlaşmaları imzalayarak sertifikalandırma süreçlerini başlattı.

İnsan kaynakları işe alımdan, eğitime, kariyer gelişimine kadar tüm süreçleri yeniden değerlendirdi, iletişim malzemelerini gözden geçirdi.  Bilinçlendirme toplantıları yapıldı, gönüllü çalışmalar bu konuya yönlendirildi.  Bu çalışmalar, Kurumsal İletişim tarafından portallere, forumlara taşındı, çeşitli yarışmalardan birçok ödülle taçlandırıldı.  Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanlığı’nın projelerinde yer alındı.

Başarılar çalışanlarla birlikte kutlandı. Tepe yöneticiler röportajlarla destekledi. Nihayet tüm çalışmalar 8 Mart 2012’de ulusal gazetelerde, kamuoyunu bilinçlendirmeyi amaçlayan tam sayfa ilanlarla desteklendi. Ve bu ilan çalışması da geçtiğimiz hafta dünyanın en prestijli iletişim yarışmalarından  biri olan LACP (League of American Communications Professionals) Spotlight Awards’da  Altın ile ödüllendirildi.

Bu ödülü kim aldı?

 A.Reklam ve Halkla İlişkiler Ajansları  B.Kurumsal iletişim  C.İnsan Kaynakları  D. Hepsi.

Doğru cevap D. Bu hepimizin işi…

 

https://twitter.com/idiltrkmngl

 

Yasal Uyarı: halklailiskiler.com sitesinde yayınlanan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları halklailiskiler.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi herhangi bir içeriğin tamamı izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alınan içeriğin bir bölümü halklailiskiler.com’a link verilerek kullanılabilir.
Yorum Yazın

Yazarın Diğer Yazıları