Dosya Yükleniyor. Lütfen Bekleyiniz...Facebook
Twitter
Başa Dön
DIYALOG

Yoğun bir yıla hızlı bir başlangıç!

10 Şubat 2015 , Salı 13:51
Yoğun bir yıla hızlı bir başlangıç!
Bengi.Vargul@tav.aero

2015 önceki yılın tüm yükünü yüklenip yeni gelişmelerle hızlı bir şekilde başladı. Türkiye’de, bölgede ve dünyada hareketli bir gündem var.

Her geçen gün küresel piyasalara daha fazla entegre olan Türkiye merkezli şirketler de bu gündemi yakından takip edip pozisyon alıyorlar; riskleri ve fırsatları tartıyorlar.

Türkiye’de yılın ilk yarısındaki en önemli gündem maddesi Haziran'da yapılacak genel seçimler olacak. Geçtiğimiz yıl cumhurbaşkanlığı seçimlerinde olduğu gibi, temkinli bir ilk altı ayın ardından iletişim faaliyetlerinin yoğunlaşacağı bir ikinci altı ay göreceğiz.

Kapı komşumuz Yunanistan’da Syriza’nın güçlü bir şekilde iktidara gelmesi Avro bölgesinin tamamını karıştırdı. Bu fırtınanın Avrupa’nın geleceği açısından belirleyici olacağı görülüyor: Eski kıta ya politik ve finansal birliğin daha da güçleneceği bir yola girecek, ya da 50 yıllık birlik süreci dağılmaya doğru evrilecek. Her halükarda yakından takip edeceğimiz gelişmeler olacak.

Güneyde Suriye ve Irak başta olmak üzere, Arap coğrafyası ve Kuzey Afrika’da belirsizliğin ve şiddetin normalleştiğini görüyoruz. Arap Baharı, Türkiye’nin bu bölgelerdeki ekonomik girişimlerinin de dalgalanmasına yol açtı.

Bir diğer konu başlığı da gezegenin geleceğiyle ilgili: Aralık ayında Paris’te yapılacak BM iklim zirvesinde devletler ve hükümetler küresel ısınmanın önüne geçmek için gerekli adımları atmak üzere irade gösterecek mi, yoksa Kyoto sonrası ortaya çıkan dağınıklık devam mı edecek?  Çevresel risklerin geleneksel iş yapma modellerimizi sürdüremeyeceğimiz bir noktaya vardığını görüyoruz.

Bunlar ve daha pek çok konu, kurumlarımızın strateji belirlerken, eyleme geçerken değerlendirmeye alacağı başlıklar. Bilgi akışını sağlayacak ve önümüzdeki riskleri fark edip fırsata çevirmek için destek sunacak kurumsal iletişimciler için yoğun bir yıl olacak!

 

Bengi Vargül Twitter hesabına ulaşmak için lütfen tıklayın

Bengi Vargül LinkedIn hesabına ulaşmak için lütfen tıklayın

 

Yasal Uyarı: halklailiskiler.com sitesinde yayınlanan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları halklailiskiler.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi herhangi bir içeriğin tamamı izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alınan içeriğin bir bölümü halklailiskiler.com’a link verilerek kullanılabilir.
Yorum Yazın

Yazarın Diğer Yazıları