Dosya Yükleniyor. Lütfen Bekleyiniz...Facebook
Twitter
Başa Dön
'RENAN'DAN TAVSİYELER'

Kaç Kişi Lazımdı?

12 Şubat 2015 , Perşembe 09:22
Kaç Kişi Lazımdı?
renan@tavsiyekanali.com

Harry Potter, Warner Bros.’un sosyal medya yönetimini başarıyla yaptığı filmlerinden ve sonrasında ürünlerinden biri. Yeni bir film değil ama çok çarpıcı yeni bir veri elime geçtiği için bunu sizlerle paylaşmak istedim.

Harry Potter filminin Facebook sayfasının Şubat 2015 itibariyle beğenilme sayısı 76 milyon. Bundan daha önemli olan tabii ki post’lara yapılan yorum ve beğeni sayıları. Sırasıyla ortalama 3 bin yorum ve 500 bin beğeni arasında değişiyor ve hesap hala aktif bir şekilde yönetiliyor.

Twitter’da 1,6M takipçisi var. Like ve RT sayıları ortalamanın üzerinde.  Instagram’da 141bin takipçisi var.

Yani Harry Potter filminin sosyal medya hesaplarının takipçileri ile anlamlı ve uzun soluklu bir ilişkisi olduğunu söylemek mümkün.

Harry Potter’ın 1997’den beri hayatımızda olduğu düşünülürse bu sayılar çok da şaşırtıcı değil ama şimdi size şaşırtıcı bir sayı söyleyeceğim.

İngiliz yazar J.K.Rowling’in, ‘Dünyanın En Hızlı Satan Kitabı’ ve ‘Dünyanın En Çok Satılan Çocuk Romanı’ unvanlarını elinde tutan Harry Potter, beyaz perdeye aktarıldıktan sonra tüm dünyada hayranlarını artırdı. Ve sosyal medyanın hızla gelişmesiyle de yukarıda verdiğim sonuçlara ulaştı.

Gelelim şaşırtıcı verimize. O da şudur ki; tüm bu hareketliliği başlatanların  sadece ve sadece 50 kişilik bir Harry Potter hayran kitlesi olması. Evet yanlış okumadınız 50 ve sadece 50. Doğru profilde, konuyla uzun süredir alakalı, güçlü bağlantıları olan, samimi ve sizinle sürekli iletişim halinde 50 fanınız olsun yeter. Warner Bros.’un iletişime başladığı ilk nokta hep bu çekirdek kitle olmuş.

Yani sesinizi dünyaya duyurmak için (duyurmaya değer şeyleriniz varsa) doğru ve sağlam bir çekirdek fanatik kitleniz olsun, siz de onların kıymetini bilin ve işbirliği yapın, yeter. Sosyal medyada sırtınız yere gelmez. Sayı sizi hala şaşırtmaya devam ediyor, değil mi? O yüzden paylaşmak istedim...

 

Renan Tavukçuoğlu Twitter hesabına ulaşmak için lütfen tıklayın

 

Yasal Uyarı: halklailiskiler.com sitesinde yayınlanan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları halklailiskiler.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi herhangi bir içeriğin tamamı izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alınan içeriğin bir bölümü halklailiskiler.com’a link verilerek kullanılabilir.
Medya
GALERİ
Yorum Yazın

Yazarın Diğer Yazıları