Dosya Yükleniyor. Lütfen Bekleyiniz...Facebook
Twitter
Başa Dön
'RENAN'DAN TAVSİYELER'

Eva mı, Çiseren mi?

13 Mart 2015 , Cuma 09:06
Eva mı, Çiseren mi?
renan@tavsiyekanali.com

Evet, Eva Longoria’dan bahsediyorum. L’Oreal’in geçtiğimiz aylarda lansmanı yapılan Magic Blur ürününün reklam yüzü kendisi. Bununla beraber, bu ay bir ELLE dergisi alırsanız, 331. Sayfadaki L’Oreal tanıtımında Eva’yı değil, Tavsiye Meleği Çiseren Korkut’u göreceksiniz. 
 
 

Bu sıra dışı çalışma, pazarlama, reklam, tanıtım, advertorial, iletişim, ilan  veya adına her ne derseniz deyin, çok büyük, çok farklı bir adım. L’Oreal, gerçek bir kadının ve onun deneyiminin etkisinin, klasik bir reklam çalışmasının üzerinde olduğunun farkında. Bir kadın en çok kendisi gibi bir kadının samimi tavsiyelerine inanır. Biz buna pazarlamada WOMM’un gücü diyoruz.

L’Oreal gibi uluslararası firmaların büyük lansmanlar yapmaları ve iletişimlerinde dünyaca tanınmış yüzler kullanmaları çok normal. Olmazsa, olmaz. Bununla beraber, 360 derece iletişim dediğimiz pastada dilimler çeşitleniyor.  Yeni dilim, bütüne güç kazandırmıyorsa gereksizdir.  WOMM, 360 derece iletişimde, tüm paydaşlarının gücüne güç katan dilimi oluşturuyor.

Türkiye’de, Magic Blur lansmanının gerçek kadınların tavsiye gücü ile desteklenmesi, yerel uygulamada mükemmellik diyebileceğimiz bir süreç izledi. Sürecin detaylarını merak ederseniz buradan inceleyebilir veya bana yazabilirsiniz:

http://tavsiyekanali.com/Kampanya/29/LOREAL-Magic-Blur-ile-Aninda-Puruzsuz-Bir-Cilt

Tavsiye Meleği Çiseren Korkut’un, torunlarına anlatacak bir marka hikayesi oldu. Var mı sizin de L’Oreal gibi torunlara anlatılacak kadar güçlü hikayeleriniz?

 

Renan Tavukçuoğlu Twitter hesabına ulaşmak için lütfen tıklayın

 

Yasal Uyarı: halklailiskiler.com sitesinde yayınlanan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları halklailiskiler.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi herhangi bir içeriğin tamamı izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alınan içeriğin bir bölümü halklailiskiler.com’a link verilerek kullanılabilir.
Medya
GALERİ
Yorumlar
Tuba kül / 13 Mart 2015 , Cuma 18:41
çiseren
Yorum Yazın

Yazarın Diğer Yazıları