Dosya Yükleniyor. Lütfen Bekleyiniz...Facebook
Twitter
Başa Dön
'RENAN'DAN TAVSİYELER'

En Güvenilir Reklam Formatı Arkadaş Tavsiyesi

16 Ekim 2015 , Cuma 13:53
En Güvenilir Reklam Formatı Arkadaş Tavsiyesi
renan@tavsiyekanali.com

Güvendiğimiz kişiler hiç değişmiyor; arkadaşlarımız!

Nielsen’in ‘Global Trust in Advertising’ yani reklama güven araştırması 60 ülkeden 30.000 çevrimiçi kişiyle yapıldı ve sonuçları Eylül 2015’te yayımlandı.

WOMM adına anlamlı olan verileri paylaşıyorum:

1)     Reklam denince en güvenilir kaynak %83 oranıyla ailemiz ve arkadaşlarımız.

2)     İkinci en güvenilir kaynak, markalı websiteleri.

3)     Tüketicilerin %66’sı online tüketici yorumlarını güvenilir buluyor.

Raporun tamamına baktığımızda, geleneksel reklam mecralarının da hala çok etkili olduğunu görüyoruz. Bununla beraber online ve offline mecraların anlamlı bir karışımı ile en iyi geri dönüşün alınacağı vurgulanmış. Bir reklam kampanyasının başarısının üç temel unsuru var: erişim, etki yaratma ve tepki alma. Tüketicileri ekranları kadar yakından takip edebilmemize rağmen online reklam kampanyalarının hala üçte birinin başarısızlıkla sonuçlandığını söylüyor Nielsen’den Randall Beard. Yani online reklam çalışmaları yapanların tüketici davranışlarını anlamlandırma konusunda kat etmeleri gereken epey yol var. Tüketici davranış döngüsünü anlamak, elimizdeki mevcut teknolojiler ile çok da zor değil. Kampanyanın kurgu aşamalarına bilinçli bir şekilde dahil edilmeleri gerekmekte.

Her türlü iletişim çalışmasının sonunda reklam verenin baktığı, hedeflenen aksiyonun alınıp alınmadığıdır. Dediğim gibi, bunun için mevcut teknolojiler işimizi çok kolaylaştırırken, doğru şekilde kullanmanın önemi bir kere daha vurgulanmış. Erişim ile başlayın, tepki ile sonuçlandırın!

Raporun tamamını buradan indirebilirsiniz: http://www.nielsen.com/us/en/insights/reports/2015/global-trust-in-advertising-2015.html

 

Renan Tavukçuoğlu Twitter hesabına ulaşmak için lütfen tıklayın

 

Yasal Uyarı: halklailiskiler.com sitesinde yayınlanan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları halklailiskiler.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi herhangi bir içeriğin tamamı izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alınan içeriğin bir bölümü halklailiskiler.com’a link verilerek kullanılabilir.
Medya
GALERİ
Yorum Yazın

Yazarın Diğer Yazıları