Dosya Yükleniyor. Lütfen Bekleyiniz...Facebook
Twitter
Başa Dön
'RENAN'DAN TAVSİYELER'

Eğitim Şart!

2 Eylül 2015 , Çarşamba 08:34
Eğitim Şart!
renan@tavsiyekanali.com

Yaz benim için çok çabuk bitti. Benzer şekilde dolu dolu yaşayan herkes aynı şeyi söyleyecektir. Kariyerimdeki en yoğun yaz dönemi olarak kişisel tarihime not alıyorum. Dinlenmesi az, çalışması boldu ama çok da keyifliydi. Şimdi hepimize harika bir iş yılı diliyorum.

Ağustos’un en keyifli günlerden biri, sevgili Selcen Öztürkcan hocanın davetiyle Sabancı Üniversitesi Yaz Okulu’na gittiğimiz gündü. ‘Pazarlama Stratejisi’ dersinde konuk konuşmacı olarak, WOMM stratejilerini paylaştım. Süper gençlerle tanıştım. Yol uzun, yol arkadaşınız deneyimli bir hoca olunca konu ister istemez ‘eğitim’ oluyor.

Sevgili Selcen, beni şaşırtan, o kadar ki buraya kadar taşıdığım bir deneyimini anlattı. Yakın bir zamanda eşiyle Bordeaux’ya tatile gitmişler. Yeni nesil sitelerden airbnb aracılığıyla anlata anlata bitiremediği bir köy evi kiralamışlar. Bordeaux’ya yakın sayılabilecek bu köy evinin sahibesi Japon asıllı bir kadınmış. Fransız eşi vefat ettikten sonra üç çocuğunu tek başına büyütmüş. Şimdi, çocuklardan biri Kanada’da genetik üzerine doktora yapıyormuş. Diğeri Beyrut’ta, Birleşmiş Milletler için insan hakları ile ilgili hazırlanan bir kitap için fotoğraf çekiminde çalışıyormuş. En küçüğü de London School of Economics’den yüksek lisans bursu kazanmış. Hepsinin ortak yanı, küçük bir Fransız köyünde büyümüş ve eğitimlerini orada almış olmaları.

‘Kaliteli eğitime eşit erişim hakkı’! Buydu beni bu hikayede çarpan ve paylaşmak istediğim nokta. Devlet okulları, meslek okulları, özel okullar ve hatta seviye seviye değişen özel okullar arasında büyüyen çocuklarımız için ne uzak bir hayal maalesef; herkese kaliteli bir eğitim. Dünya standartlarında bir eğitim. Ve bu eğitime ulaşım hakkının eşit olması.

‘Yaz çabuk geçti diyorsun da, başına da güneş geçmiş’, diyenleriniz olabilir ama hayal etmeyi bırakırsak, nasıl ulaşırız aydınlığa?

Her şeyi devletten beklemeyip eğitime el atan özel sektörün güzel örneklerinden biri: Turkcell Akademi. Bu yaz, Marketing Türkiye işbirliğiyle hazırlanan ‘Pazarlama Sertifika Programı’ eğitim videolarımız yayına alındı. WOMM eğitimimi izlemek isterseniz, buradan ulaşabilirsiniz

Kaliteli eğitimin, lüks olmadığı günleri görmek dileğiyle...

 

Renan Tavukçuoğlu Twitter hesabına ulaşmak için lütfen tıklayın

 

Yasal Uyarı: halklailiskiler.com sitesinde yayınlanan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları halklailiskiler.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi herhangi bir içeriğin tamamı izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alınan içeriğin bir bölümü halklailiskiler.com’a link verilerek kullanılabilir.
Medya
GALERİ
Yorumlar
Elif Özgecan Çelik / 2 Eylül 2015 , Çarşamba 15:28
İyi ki paylaştınız bu deneyimi, çok anlamlı! Çok da güzel bir yazı, elinize sağlık! Hepimiz için verimli bir iş senesi olsun! Sevgiler,
Yorum Yazın

Yazarın Diğer Yazıları