Dosya Yükleniyor. Lütfen Bekleyiniz...Facebook
Twitter
Başa Dön
ARAMIZDA

Siyasi Partilerin iletişim yaklaşımı

1 Nisan 2014 , Salı 10:35
Siyasi Partilerin iletişim yaklaşımı
fugen.toksu@halklailiskiler.com

Bir yerel seçim daha tamamlandı.

Partiler, aday adayları, adaylar, propaganda çalışmaları derken, hızlı bir süreç yaşandı.

Yerel seçimlerin sonuçları, adaylara, Partilere ve ülkemize hayırlı olsun.

Yine bayraklı, şarkılı, mitingli bir süreç yaşadık. Geçmiş dönemlerden farkı, söylemlerin içeriği oldu. Neredeyse bütün liderlerin konusu aynı oldu. Nasıl olmasın ki, Türkiye’nin gündemi aynı…

Biz aslında, yerel yönetimleri içerdiği için adayların projelerini dinlemeyi daha çok isterdik.

Siyasi partilerimiz, iletişim yönetimini, partinin ana faaliyetlerinden biri olarak görmeliler. Seçim zamanı iletişimi hatırlamak yerine, parti politikasına yerleştirseler ve süreklilik kazandırsalar ne güzel olur.

Seçmen profili değişiyor. Gençler çok daha yaratıcı politikalar ve kampanyalar istiyor. Artık, balonlu, bayraklı seçim ortamını dijitale çevirsek… Gaziantep bunu işbirliği ile uyguladı…

Bir de pudralı erkek aday fotoğrafları olmasın lütfen…

Yenilikçi yaklaşımları, dünya trendlerini takip edenler arasından daha çok siyasetçimiz olsa.  O zaman ülkemizin gelecek tasarımı daha da farklı olacaktır.

İletişimin bir yönetim bilimi olduğunu her zaman söylüyoruz. Siyasi Parti yöneticileri ve alt kademeler de iletişimin önemini göremiyorlarsa, yönetim hatası yapıyorlar demektir.

 

Fügen Toksü Twitter hesabına ulaşmak için lütfen tıklayın

Fügen Toksü LinkedIn hesabına ulaşmak için lütfen tıklayın

 

Yasal Uyarı: halklailiskiler.com sitesinde yayınlanan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları halklailiskiler.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi herhangi bir içeriğin tamamı izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alınan içeriğin bir bölümü halklailiskiler.com’a link verilerek kullanılabilir.
Yorum Yazın

Yazarın Diğer Yazıları