Dosya Yükleniyor. Lütfen Bekleyiniz...Facebook
Twitter
Başa Dön
Dünya Halleri

Başbakan Bile Kartonadam, Oynayalım mı Kardanadam

19 Ocak 2018 , Cuma 11:02
Başbakan Bile Kartonadam, Oynayalım mı Kardanadam
sinememinoglupr@gmail.com

Son on yılın gözde balayı destinasyonlarından Tayland. Neyse ki 3-5 gün değil son bir yılda 4-5 ayı orada geçirdik. Yani bir Palamutbükü varken neden Phuket diye sorabilmek de güzel.

Bir taklit cenneti; başbakan sıkılınca kartondan maketini gazetecilerin önüne koyuyor. Şovlarda marifetli kadın dansçılar aslında transseksüel. Louis Vuitton bile kendi taklitlerini ayırt ederken şaşar. O zaman kartonadam kardanadama demiş ki; ne alakası var bu başlığın yazı ile...

Japonya, Güney Kore ve Tayland son 4 yıldır her birinde yaşama şansımız oldu. Bir haftalık turistten yerleşik düzene geçince şehirleri gerçek manada yaşama fırsatı yakaladık. Benim favorim Güney Kore, Kore'de ise Busan. Seul de tabii ki ilk fırsatta yeniden görmek isteyeceğim efsunu kendinde saklı başkentlerden. Bugün yolumuzu Tayland'a düşürelim...

Sinemada Krala Saygı Duruşu
Grinin Elli Tonu'nu izlemeden hemen önce kral için saygı duruşunda olmak komik ama yapmazsan soluğu mahkemede alıyorsun. 70 yıllık taht öyküsü; halk ona o karısına aşık. Karısının doğum günleri için Bangkok'ta yaptırdığı park öyle romantik ki. İlk defa kraliçe olmak da güzel dedim. Tayland kralı Bhumibol Adulyadej 88 yaşında hayata veda edince halk aylarca matem tuttuğu için siyah kıyafetler giydi.

Başbakanın eski kral kadar sevildiği söylenemez, 2014'te askeri darbe ile başa geçen Başbakan Prayuth Chan-ocha, gazetecilerin sorularını beğenmeyince basın toplantısında kendisini bekleyen gazetecilerin sorularını gerçek boyutlarındaki karton makete sormalarını istedi.

Ladyboy Show
Simon Cabaret sahnede; artık saflık mı yoksa ladyboyların başarısı mı? Ben şovdaki dansçıların kadın olduğunu sanarken her birinin ladyboy olduğunu öğrendim. Bir taklit cenneti, gerçek ve kopyasını ayırt etmek  hayli zor. Şov tek kelime ile harika; kostümlerden, dekordan ve kıvrak dansçılardan gözünüzü almanız mümkün değil. Her yer ışıl ışıl.

Puket mi Palamutbükü mü
Zevk meselesi; objektif olmak hayli zor.  Şahane Phuket görsellerine tav oldum olmasına ama benim tercihim her daim Palamutbükü'nden yana.

Tayland'da herkesin hayalini gerçekleştiren parklar var. Çocuklar için dinozor parkı tam da Bangkok'un göbeğinde devasa maketleriyle dikkat çekiyor. Karı hiç görmeyenler için ise Snow Town Park var. Kartonadamlar, kardanadamlar,  kadın olmuş adamlar...
Karton adamlar yerine cesur yürekler olsun hayatımızda.

Sinem Eminoğlu Facebook hesabına ulaşmak için tıklayınız

Sinem Eminoğlu Instagram hesabına ulaşmak için tıklayınız

 

Yasal Uyarı: halklailiskiler.com sitesinde yayınlanan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları halklailiskiler.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi herhangi bir içeriğin tamamı izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alınan içeriğin bir bölümü halklailiskiler.com’a link verilerek kullanılabilir.
Yorum Yazın

Yazarın Diğer Yazıları