Dosya Yükleniyor. Lütfen Bekleyiniz...Facebook
Twitter
Başa Dön
Dünya Halleri

Ajans Başkanı Miyavlar mı?

9 Mayıs 2018 , Çarşamba 16:38
Ajans Başkanı Miyavlar mı?
sinememinoglupr@gmail.com

İş dünyası aslan gibi kükreyenlerden kedi gibi miyavlayanlara, kartal bakışlılardan aheste kaplumbağalara kadar her renge ev sahipliği yapıyor. Ajansın başkanı bir kedi ise miyavlaması oldukça doğal. Kimi, nasıl dinlemeye karar verdiğimiz önemli olan... Bir de tabii menüde ne olduğu bir şans meselesi.

Avrupa'nın köklü üniversitelerinden biri olan Trinity College bu hafta fantastik romanlarıyla okuru eğlenceli ve sıra dışı öykülere davet eden Alper Canıgüz'ü ağırlıyor. "Ajans başkanı miyavlar mı?" sorusuna Canıgüz'ün Gizliajans kitabı yanıt veriyor. Bir gün patronunuzun bir kedi olduğunu öğrenirseniz ne yaparsanız? İyi tarafından düşünmekte fayda var; rivayetlere itibar ederseniz 9 canlı patronunuzla uzun soluklu bir ilişkiniz olacak. Benim gibi fanatik okurları Canıgüz'ü 10 Mayıs Perşembe günü, Dublin'de yalnız bırakmayacaktır.

Kanun ile İrlanda Şarkısı
Yazarları seven şehirler var. Dublin de edebiyatçılara ev sahipliği yapan konuksever şehirlerden biri. Son yıllardan anımsadıklarım: Ahmet Hamdi Tanpınar'ın eserlerinin tüm yönleriyle ele alındığı buluşma; toplantının ardından Türk müziği enstürmanı olan kanun eşliğinde bir İrlanda şarkısı çalınması konuklar için sürprizdi. Şehrin ağırladığı bir diğer Türk yazar Elif Şafak... Kitapçı vitrinlerinde Nobel’li Orhan Pamuk'u görmek ise her zaman mutluluk verici. 

Kurtlar Sofrası mı, Cesaret Çorbası mı?
Edebiyattan iş hayatındaki yazılı olmayan kurallara dönersek; tüm öğretilere rağmen her bireyin iletişim becerileri farklılık gösteriyor. Kükreyenler, miyavlayanlar, uçanlar, yüzenler, sıçrayanlar, koşanlar... Her birimizin farklı yetenekleri bizleri verimli sonuçlara götürüyor. İş hayatının rutinini büyük bir davete benzetiyorum. Her damak tadına uygun masalar var. Hangi masaya davet edildiğinizden yanınızda kimin oturacağına kadar tüm olasılıklar beceriden şansa, ikna yeteneğinden eğitime kadar her faktör önem taşıyor. Bilgiye sahipseniz yemek seçerken mantıklı ve size fayda sağlayacak kararlar veriyorsunuz. Biraz sabırsız olanlar ise tadıp beğenmediği ilk yemekte masayı terk etmek istiyor. Şansınıza yanınıza biraz sakar biri denk gelirse ipek elbiseniz yağ lekesine maruz kalabilir. İhtimaller çok; masadaki yerinizi değiştirmek için bir başkasını ikna edebilir, kimsenin denemediği iki farklı lezzeti buluşturabilirsiniz. 

Davetteki yerinizin sizi mutlu etmesi kadar, sizin de diğer misafirlerle hoşsohbet olmanız kıymetli. Kükreyenlerin de miyavlayanların da ama en çok da cesur, çalışkan ve yaratıcı olanların mutlu olmaları dileğiyle...   

Sinem Eminoğlu Facebook hesabına ulaşmak için tıklayınız

Sinem Eminoğlu Instagram hesabına ulaşmak için tıklayınız

 

Yasal Uyarı: halklailiskiler.com sitesinde yayınlanan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları halklailiskiler.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi herhangi bir içeriğin tamamı izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alınan içeriğin bir bölümü halklailiskiler.com’a link verilerek kullanılabilir.
Yorum Yazın

Yazarın Diğer Yazıları