Dosya Yükleniyor. Lütfen Bekleyiniz...Facebook
Twitter
Başa Dön
YUMURTALI OMLET

#koydumkenara…

18 Mayıs 2015 , Pazartesi 09:19
#koydumkenara…
esra.gunel@gmail.com

Reklam sektörünün bu ara her ülkede en büyük sorunu dijital ve geleneksel iletişim yöntemlerinin karması ne olur, nasıl olur?

Medya ajansları, PR ajansları, yaratıcı ajanslar, hepsi bunun savaşını kendi içinde bir şekilde veriyor ve bu anlamda da sektör gözlerimizin önünde her türlü denemeden geçiyor.

Bu vesile ile bir süredir devam eden geçiş ya da kucaklama sürecinde anlam veremediğim denemelerden (!) bir tanesine değinmek istedim.

Her gün reklamını izlediğimiz markalar, dijitale entegre olmak adına, bir de kenara #’lerini de koyuyorlar, yetmedi tabii ‘’360° düşünmek gerek’’ diyerek bunları aynı reklamın ‘’billboard’’ çalışmalarında da kullanmayı ihmal etmiyorlar.

Eskinin popüler çocukları, hala asıl dönen dünyaya anlamamakta ısrarcı gözüküyor.

Kişileri konuşmaya/paylaşmaya iten şeyin içeriğin ta kendisi olduğunu anlarsak, aslında o kenara koyulan hashtag/etiket ‘lerin bizi kendi kendine doğa üstü güçleriyle konuşulabilir/paylaşılabilir yapmadığını anlarız #

 

Esra Günel Twitter hesabına ulaşmak için lütfen tıklayın

 

Yasal Uyarı: halklailiskiler.com sitesinde yayınlanan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları halklailiskiler.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi herhangi bir içeriğin tamamı izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alınan içeriğin bir bölümü halklailiskiler.com’a link verilerek kullanılabilir.
Yorum Yazın

Yazarın Diğer Yazıları