Dosya Yükleniyor. Lütfen Bekleyiniz...Facebook
Twitter
Başa Dön
ERKEK GİYİM TRENDLERİ

Erkek Giyiminde Merak ve Hayranlık

5 Eylül 2017 , Salı 11:09
Erkek Giyiminde Merak ve Hayranlık
haticegokce@haticegokce.com

Moda, erkeklerin uzun zamandır mesafeli durdukları bir sektördü. Erkeklerin vazgeçemediği klasik erkek giyim bir tarz olarak hala yerini koruyor. Oysa moda, yeniliğin bir başka ifade biçimi aslında. Merak duygunuzu harekete geçirmedikçe, yenilikleri denemek için istekli ve hazır olmadıkça “yenilikçi” olmanız imkansız. Değişime düşünceden başlamayı deneyebilir miyiz?

Yenilik yapabilmek için iki şeye ihtiyaç duyarız: “Merak ve hayranlık duygusu”. Oysa ‘karar vermek’ hele de erkekler için ilk öğretilendir. Karar vermek, eldeki seçeneklerin biri hariç hepsini gözden çıkarmaktır. Yenilikçi düşünce sahibi erkek ise es geçilen ‘öteki’ olasılıklar üzerinde kafasını yorar. Alternatif giyim tarzlarını denemeyi eğlenceye dönüştürmeyi bilmeli. Tarz giyim ilk seçenekler arasına girmeli.

                           Fotoğraf: Şafak Taner

Kendinizi alışkanlıklarına esir olmuş biri gibi mi hissediyorsunuz? Eski giyim alışkanlıklarından kurtulmak için kendinizi yormayın. Bunun yerine, bilinçli şekilde yeni giyim alışkanlıkları kazanarak kendi değişiminizi yönlendirin. Bu etkili değişim size hem işte hem de özel yaşantınızda daha yaratıcı olma yolu da açacaktır.

Kendini ve bedenini iyi tanıyan bir erkeğin kendi stilini oluşturmada ne kadar başarılı olacağını söylemeye gerek yok sanırım.

Moda sektöründe bizi etkileyen pek çok dış etmen var. Zaman içinde medyanın da desteğiyle tükettiğimiz şeye dönüşüyoruz. Erkeklerin durumunu anlamak için tükettiği şeyleri mercek altına almak yeterli. Son zamanlarda erkekler için sürekli sunulan alternatif erkek modası da onların tüketim potansiyelinin farkına varıldığı için var. Erkekler ne tükettiğini anlamak için önce aynaya sonra da kendi gardırobuna bir yabancının dolabına bakar gibi bakmalı. Ne tüketiyorsan O’sun…

Kitle iletişim araçları yokken bir erkeğin nasıl davranması ve nasıl düşünmesi gerektiği konusunda bir erkek nasıl fikir sahibi olabiliyordu? Büyük ihtimalle çevresindeki erkeklerden. Giyim konusunda özgün bir zevkiniz yok ise iyi giyinen erkekleri yakın takibe alın. Mutlaka kendinizle ilgili ipuçları bulacaksınız. Daha fazla farkındalığa sahip olmak hep faydalı olmuştur.

Erkeklerin kendilerini ve bedenlerini olduğu gibi benimsemeyi ve sevmeyi öğrenmeleri için komplekslerinden arınması şart. Bunun için de kendilerini şımartmaları pozitif duyguların içinde olmaları gerekiyor. İnternette “erkek giyim modası” başlığı ile arama yapın ve size özel ne kadar çok tasarım seçeneği var görün. Aynı kadınların yaptığı gibi tasarımların içinde kendinizi hayal edin bu da hayal gücünüzün sınırlarını zorlayacaktır.

Kadınlar genellikle kendileri için ya da diğer kadınlar için giyinirler. Hemcinslerini yakından takip ederek yeniliklerin nabzını tutarlar. Bu yolla farkındalıklarını artırırlar. Erkekler de bu yolu bunu deneyebilirler. Kadınların bunu boşuna yapmadıklarını anlayacaklardır.

Erkeklerin kendilerine özel takım diktirmeleri neden önemli biliyor musunuz? Bedenlerini yakından tanımaları için. Hazır giyimin kolaylığından uzak durmak çok zor ama sizleri tek tip yapan ve başka alternatif de bırakmayan endüstriye de direnmek gerekiyor.  Direnmeyi ve yılda en az 2 takım diktirmeyi öneriyorum. Kişiye özel dikim ile kendinize olduğunuzdan daha fazla yakın olamazsınız.

                            Fotoğraf: Şafak Taner

Aksesuar bir erkeği başka bir erkek yapar. Yakışırsa fark ettirir. Takip ettirir. Mutlaka kendinizi iyi hissedeceğiniz bir aksesuarı edinin. Mesela uzun bir atkınız olsun bu sezon. Paltolarla değil de ceketlerinizle kullanın. Ya da el yapımı bir deri bilekliğiniz olsun.

Haftada en az 1 kez asla giymem dediğiniz bir giysiyi giymeli ve denemelisiniz. Mümkünse bu deneysel alışverişe yanınızda zevkli bir erkek arkadaşınız ile birlikte gidin. Asla sevgiliniz ile gitmeyin. Tutucu bir giyim alışkanlığınız var ise bunu yenmenin en kolay yolu bu kısa turlar olabilir. Ve çok şey kazandırır.

Günümüzde terzilik dünyanın neredeyse en lüks mesleklerinden biri halini aldı. Hala bu zanaat yaşıyorken, hala çok başarılı ustalar varken gardırobunuza çeşit çeşit takımlar diktirip ekleyin. Tarzınız oturursa terziniz sizi değil siz terzinizi yönlendirirsiniz.

Kendinizi iyi hissetmek için giyinin. Zorunda olduğunuz için giyinmeyin. Rahatlığı her zaman ön planda tutarsanız daha iyi taşırsınız giysinizi ve bu da görünümünüze yansır. Hem çok şık hem de çok rahat olunacağını unutmayın.

Hatice Gökçe web sitesi için tıklayın
Hatice Gökçe LinkedIn hesabına ulaşmak için lütfen tıklayın
Hatice Gökçe Twitter hesabına ulaşmak için lütfen tıklayın
Hatice Gökçe Facebook hesabına ulaşmak için lütfen tıklayın
Hatice Gökçe Instagram hesabına ulaşmak için lütfen tıklayın
Hatice Gökçe Pinterest hesabına ulaşmak için lütfen tıklayın

Yasal Uyarı: halklailiskiler.com sitesinde yayınlanan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları halklailiskiler.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi herhangi bir içeriğin tamamı izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alınan içeriğin bir bölümü halklailiskiler.com’a link verilerek kullanılabilir.
Medya
GALERİ
Yorum Yazın

Yazarın Diğer Yazıları