Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • İLETİŞİM SOHBETLERİ >
  • Fatmanur Erdoğan; "Allianz Türkiye olarak, yeni dönemde dışavurumcu şirket anlayışını sektöre kazandırıyoruz"

Fatmanur Erdoğan; "Allianz Türkiye olarak, yeni dönemde dışavurumcu şirket anlayışını sektöre kazandırıyoruz"

6 Kasım 2014 , Perşembe 09:44
Fatmanur Erdoğan; "Allianz Türkiye olarak, yeni dönemde dışavurumcu şirket anlayışını sektöre kazandırıyoruz"
Allianz Türkiye, Türkiye'de ilk kez Ayhan Sicimoğlu ile birlikte, bir şirketin tüm İcra Kurulu üyelerini en şeffaf ve doğal halleriyle internet platformuna taşıdığı bir kampanya başlattı.
 
Kendine has tarzı ve sürprizlerden hoşlanan karakteriyle tanıdığımız Ayhan Sicimoğlu, Allianz’a baskın yaptı.
 
Kampanya hakkında merak edilenleri Allianz Türkiye Kurumsal İletişim Başkanı Fatmanur Erdoğan'a sorduk.
 
Fatmanur Erdoğan: "Allianz Türkiye için yeni bir dönem başlıyor"
 
Ayhan Sicimoğlu ile #anılarınhastasıyım kampanyası başlattınız. Kampanya hakkında bilgi verebilir misiniz? Kampanyada neleri hedefliyorsunuz?
Bu çalışma bir Kurumsal dijital PR projedisidir. 
Allianz Türkiye için yeni bir dönem başlıyor. İletişim stratejimiz de bu yeni dönemle birlikte toplumun ihtiyaçları ve beklentileri doğrultusunda dışavurumcu bir yaklaşıma sahip olacak. Bu yeni dönemde toplumun değer ve beklentileriyle örtüşen, paylaşımcı ve katılımcı bir anlayışla iletişim çalışmalarımıza ağırlık vereceğiz.  Genç ve yeni nesil çalışanlardan oluşan bir şirketiz.  Tüm şeffaflığımızı yansıtan bir anlayışla yeni nesil şirketlere öncülük edecek yeni bir iletişim yaklaşımını benimsemek istedik. Allianz Türkiye olarak, yeni dönemde dışavurumcu şirket anlayışını sektöre kazandırıyoruz. Bu amaçla, Allianz olarak sektörün bilinirliğini artırmak amacıyla daha dışa dönük bir yaklaşım sergileyeceğiz. Klasik sigortacılık anlayışından farklı bir dil ve diyalog tarzı ile yol alacağız. Bu çalışmaların sadece Allianz’ın değil, tüm sektörün itibarının yükseltilmesi, sektörün faaliyetlerinin daha iyi anlaşılması ve sektöre olan güvenin artması açısından da önem taşıdığı kanısındayız
 
Bir sigorta şirketiyle müşterilerinin bugüne kadar hep istenmeyen durumlarda yolları kesişiyor. Ayhan Sicimoğlu’nun şirketimize yaptığı sürprizin görüntüleriyle birlikte tüm paydaşlarımıza Allianz’ın içinden bir kesit sunmak istedik. Toplum nezdinde daha görünür ve şeffaf bir yaklaşım arzuladık.
 
Ayhan Bey’in “sigortlanmaya değer bir anı” yarattığı günün ardından biz de iletişimimizde #anılarınhastasıyım hashtagini kullanarak etkileşime geçtiğimiz kişilerin yoğun iş gündeminden 1-2 dakikalığına da olsa sıyrılıp hayatında kendisini mutlu eden “anları” hatırlatmayı umut ettik. 
 
İcra Kurulu toplantısında Ayhan Sicimoğlu’nu görünce neler yaşadınız o anı anlatır mısınız?
Türkiye’de ilk kez bir şirketin tüm İcra Kurulu üyeleri en doğal halleriyle bu sürprize dahil oldu. Ayrıca Türkiye’de ilk defa bir şirket ve bir müzisyen dijital bir projede yer aldı. Böylece Allianz’ın yeni döneminde paydaşlarına ve topluma daha yakın, sıcak ve şeffaf bir Kurumsal marka olma hedefinde de ne kadar içten olduğumuzu gösterme fırsatı bulduk. Sektöre yön verecek ve yeni nesil çalışanların da ilgisini çekecek dışavurumcu İletişim yaklaşımımızla hareket etmeye devam edeceğiz.
 
Kampanya hakkında nasıl dönüşler aldınız? Hedefinize ulaştınız mı?
Kurumsal PR çalışmamızda ulaştığımız kitlelerden çok iyi geribildirimler aldık. 
Birçok beyaz yakalı Ayhan Sicimoğlu’nun kendi firmasına da “baskın” yapmasını talep etti, bir diğer kesim de “kim demiş sigorta şiketleri sıkıcıdır“ dedi. 
Rakamsal analizlerimizi bir sonraki haftaya tamamlamış olacağız. Ancak 2 hafta gibi kısa bir süre içerisinde 1.3 milyon izlenme rakamının oldukça başarılı olduğu görüşündeyim.
25 gün içerisinde Facebookta 3.189.524 kişiye erişim; Twitter’da 1.589 kez favori; Youtube üzerinden paylaşılan videolar ise toplamda 1.370.656 kez izlenmiş.
Bunlar oldukça pozitif bir geri dönüş oldu bizler için.
Facebook ve Twitter’ın yanı sıra Instagram’da da yoğun ilgi gördüğümüzü söyleyebilirim. 
Çalışanlarımız için de keyif aldıkları ve gurur duydukları bir iletişim çalışması oldu. Heyecanları sosyal medya üzerinden paylaşımlarına da yansıdı. Böylece içeriden dışarıya bir İletişim çalışması da yürütmüş olduk.
 
Allianz Türkiye olarak Kurumsal markanızdan bahsedebilir misiniz?
Yapı Kredi Sigorta birleşmesinin tamamlanmasıyla Allianz olarak, bu yeni dönemde müşterilerimiz başta olmak üzere topluma daha fazla dokunan projelerle yol alacağız. 
 
Yeni dönemde “Dışavurumcu bir yaklaşımla” hareket edeceğiz, “Müşteri memnuniyeti ve teknoloji odaklı yeni nesil sigortacılığın öncülüğünü yapmak ve toplumun yaşam kalitesini artıran sosyal bir marka olmak" vizyonuyla var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.
 
Sigorta sektöründeki sürdürülebilir başarılarının yanı sıra ortaya koyduğumuz çalışmalar ile anlam yaratan, sosyal bir şirket olmayı hedefliyoruz. Çünkü farkındayız ki, değişen tüketici davranışları, teknolojideki gelişmeler ve yeni nesil çalışma şekilleriyle uyumlu bir şekilde yol alan şirketler geleceği şekillendirebilecek. Biz de sigortacılıkta bunun öncüsü olarak, sektörün dinamiklerini değiştirecek ve yeni nesil şirketlere öncülük yapacak çalışmalarla karşınızda olacağız. 

 

Kampanya videosunu seyretmek için lütfen tıklayın

 

Yasal Uyarı: halklailiskiler.com sitesinde yayınlanan yazılı ve görsel içeriğin tüm hakları halklailiskiler.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi herhangi bir içeriğin tamamı izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alınan içeriğin bir bölümü halklailiskiler.com’a link verilerek kullanılabilir.
Yorum Yazın