Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • Yılın mobil girişimcileri, ödüllerine kavuştu

Yılın mobil girişimcileri, ödüllerine kavuştu

20 Mart 2013 , Çarşamba 12:55
Yılın mobil girişimcileri, ödüllerine kavuştu

 

Garanti Bankası, Mobil Pazarlama Derneği (Mobile Marketing Association) işbirliğiyle; mobil kanallardaki girişimcilere destek sağlamak amacıyla düzenlenen Mobil Girişimci Yarışması’nın ödülleri, 19 Mart tarihinde Garanti Bankası Genel Müdürlük binasında gerçekleştirilen finalin ardından, sahiplerini buldu. 
 
Ön elemeleri Şubat ayında gerçekleşen yarışmada finale kalan 5 girişimci, fikirlerini sektörün önde gelen isimlerinden oluşan jüriye sundu. Jürinin değerlendirmesi sonucunda, akıllı telefonlar ve oyun konsolları için hazırladıkları Kiss The Monkey adlı oyunlarıyla 1. seçilen
Mr. Lama’ya 15 bin TL nakit para ödülü verilirken, iOS cihazlar için geliştirdikleri Purple Cape ile 2. seçilen Lastmoon Games 10 bin TL, akıllı otopark sistemi ParkMe uygulamasıyla 3. seçilen Cem Kaçmaz ve Can Kaçmaz ise 5 bin TL para ödülü kazandı.
 
Konuyla ilgili bilgi veren Garanti Bankası KOBİ Bankacılığı Koordinatörü Esra Kıvrak, “Giderek büyüyen ekonomimizin genç girişimcilere ihtiyacı var. Bu ihtiyacın en çok hissedildiği alanlardan biri de müşteri ihtiyaçları ve beklentilerinin arttığı mobil kanallar. Mobil cihazların sayısı ve kullanım alanları her geçen yıl katlanarak artmasıyla mobil çözümler içeren projeleri daha sık göreceğimiz kesin. Özellikle pazarlama alanında önemli değişimlere neden olan mobil internet kullanımındaki artış, birçok yeni, yaratıcı fikri de beraberinde getirecektir. Biz de Garanti Bankası olarak, yeni fikirlerin gelişmesine katkıda bulunmayı ve girişimcilerin desteklenmesini temel sorumluluklarımız arasında görüyoruz. Yıllardır ülkemizin girişimci güçleriyle yakın iletişim içerisinde çalışarak edindiğimiz deneyimleri, bundan böyle mobil girişimciliğin desteklenmesinde de kullanacağız. Bu doğrultuda, mobil platformlarda oyun, sosyal medya ve finans uygulamalarını hayata geçiren girişimcilere yönelik Mobil Girişimci Destek Kredisi’ni hayata geçirdik. Ayrıca mobil girişimcileri cesaretlendirmek ve mobil kanallarda geliştirilen fikirlerin sayısını artırmak amacıyla, Mobil Pazarlama Derneği’yle beraber Mobil Girişimci Yarışması’nı düzenledik. Yarışmaya katılan mobil iş fikirleri hepimizi umutlandırdı. Böylesi yaratıcı fikirlerin başarılı işlere dönüşmesine katkı sağlayacağımız için mutluyuz.” dedi.
 
Mobil Pazarlama Derneği Türkiye Başkanı Fırat Ertem ise “Mobil alanda pek çok farklı fikir geliştiriliyor, hayal ediliyor ama her zaman hayata geçirilecek kadar şanslı olamayabiliyor. Biz Mobile Marketing Association Türkiye olarak mobil alanda doğru fikirlerin hayata geçmesine destek olmak ve bu alanda iştahı canlı tutmak, iyi örnekler yaratmak adına Garanti Bankası’nın da desteğiyle 2013’te fikir sahiplerinin hayal ortağı olmak istedik. Bu yarışmanın, mobil alanda fikir sahiplerine ilham ve umut vermesini arzu ediyoruz. Beş finalistimizin ikisinin geliştirdiği akıllı telefon oyunlarının global arenada yer edinecek noktada;  diğer üç finalistimizin üç farklı alanda ve teknolojide sunduğu projelerin ise, hayata geçtiğinde ses getirecek nitelikte olduğunu söyleyebiliriz. Mobil Girişimci Yarışması’nın her sene farklı kategorilerde farklı yeteneklere destek olmasını ve geleneksel bir hal almasını ümit ediyoruz.” şeklinde konuştu.
 
Mobil Girişimci Yarışması’nın Jürisi ise şu isimlerden oluştu;
Jüri Başkanı: Reklamcı Serdar Erener
Jüri Üyeleri: Garanti Bankası KOBİ Bankacılığı Koordinatörü Esra Kıvrak, Garanti Bankası Şubesiz Bankacılık Birim Müdürü Deniz Güven, Garanti Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Fatih Bektaşoğlu, Bilişim Gazetecisi Serdar Kuzuloğlu, Mobil Pazarlama Derneği Türkiye Başkanı Fırat Ertem, Salih Ergut (Avea), Arda Kutsal (Webrazzi), Volkan Biçer (Mobilike), Rima Erdemir (Medyanet), Erol Nahmias (Fugo), Ender Emre Kanaat (Vodafone) Berna Şamiloğlu (Turkcell)
 


Yorum Yazın