Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • Yılın ilk yarısında nereleri aradık?

Yılın ilk yarısında nereleri aradık?

22 Temmuz 2015 , Çarşamba 12:20
Yılın ilk yarısında nereleri aradık?
Kullanıcılar yaygınlaşan mobil cihazlarla birlikte gidecekleri yeri dijital ortamlardan arıyor. Yıl boyunca hastanelerden restoranlara, devlet dairelerinden eğlence mekanlarına kadar birçok yer internet üzerinden araştırılıyor. Her 2 kişiden 1’i aradığı yere aynı gün içerisinde gidiyor. 
 
Çin mutfağına ilgi artıyor
Veri tabanında 670 kategoride 840 binden fazla firma bulunduran Türkiye’nin online firma rehberi Yellow Pages, 2015’in ilk 6 ayında kullanıcıların ne aradığını ortaya koydu. Farklı sektörlerdeki aranma oranları sonuçlara yansıdı. Verilere göre güneş enerji sistemi firmalarının aranma oranı %139 oranında arttı. Yılın ilk yarısında revaçta olan bir diğer mekan ise Çin mutfağı. Çin mutfağı restoranlarının aranma oranı %142 artış gösteriyor.
 
Kış Aylarının Gözdesi Kayak Merkezleri
Yılın ilk aylarında yaşanan şiddetli  karın kullanıcıları kayak merkezlerine yönlendirdiği görülüyor. Rakamlara göre kayak merkezlerinin aranma oranı %97 oranında arttı. İlk 6 ayda artış gösteren diğer sektörler arasında online firmalar da yer arıyor. Online firmaların aranma oranında %70’lik bir yükseliş söz konusu. 
 
Genel Seçimler Parti Aramalarına Yansıdı
7 Haziran 2015 Genel Seçim serüveni de arama sonuçlarına yansımış durumda. Siyasi partilerin aranma oranından %23’lük bir yükseliş gözlemleniyor. Dikkat çeken bir diğer artış ise %53 oranında kağıt ve kağıt ürünlerinde yaşanıyor. Bu aramayı %45 oranında süt ve süt ürünleri izliyor. 
 


Yorum Yazın