Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • Yapı Kredi Gönüllüleri İş Başında

Yapı Kredi Gönüllüleri İş Başında

12 Nisan 2018 , Perşembe 15:02
Yapı Kredi Gönüllüleri İş Başında

Yapı Kredi, sivil toplum kuruluşu Young Guru Academy (YGA) iş birliği ile çocuklara bilimi sevdirmek amacıyla hayata geçirdiği sosyal kalkınma projesi Anadolu'ya Bilim Göçü ile ilgili çarpıcı bir reklam filmi çekti. Çalışanlarını farklı sosyal sorumluluk projelerine zaman ve emeklerini vakfederek topluma katkı sağlamaları konusunda teşvik eden bankanın reklam filmi yeni vizyona giren “Kelebekler” filmiyle Sundance Film Festivali‘nde ödül alan Tolga Karaçelik’in yönetmenliğinde izleyicilerle buluştu.

İlk bakışta Anadolu’nun ıssız bir köyündeki kız isteme merasimini andırarak izleyicileri şaşırtan filmde, bir baba yanında oturan küçük kız çocuğunu misafirlere övüyor. Baba kızının tüm iyi yanlarını bildiğini düşünmesine rağmen bilime olan ilgisini hiç fark etmediğini söylüyor. Bu noktada bunun bir kız isteme merasimi olmadığı ve eve gelen misafirlerin, kıza daha iyi koşullarda bir eğitim sunmak, onu bir bilim insanı olarak yetiştirmek adına orada bulundukları anlaşılıyor.

Reklam filmi: “Bir çocuk için istenebilecek tek şey vardır: Eşit eğitim fırsatına sahip olması. Biz de Yapı Kredi Gönüllüleri olarak Anadolu’ya Bilim Göçü projesiyle bu ülkenin çocukları geleceğin bilim insanları olsun diye çalışıyoruz. Çünkü hedef muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmaksa, bizim için hizmette sınır yoktur” sözleriyle sona eriyor.

Anadolu'ya Bilim Göçü projesi, Türkiye genelinde Çocuk Evi’ndeki devlet koruması altındaki çocukları bilimle tanıştırmayı hedefliyor. Proje kapsamında 3 yıl içerisinde 50 ilde 5 bin çocuğa ulaşılması amaçlanıyor.

Reklam Filmi İçin Tıklayınız!Yorum Yazın