Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • Weber Shandwick 2019 Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali'nden 25 ödülle döndü

Weber Shandwick 2019 Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali'nden 25 ödülle döndü

5 Temmuz 2019 , Cuma 11:33
Weber Shandwick 2019 Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali'nden 25 ödülle döndü

2019 Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali'nde Weber Shandwick, hizmet verdiği markalar için geliştirdiği projelerle; 3 altın Lions, 8 gümüş Lions ve 14 bronz Lions olmak üzere toplam 25 Lions ödülüne layık görüldü. Ajans, “Sağlık ve Zindelik”, “Halkla İlişkiler”, “Doğrudan Pazarlama”, “Sosyal Medya ve 'Influencer' Kampanyaları”, “Açık Hava Kampanyaları”, “Eğlence Kampanyaları”, “Spor Alanında Eğlence Kampanyaları”, “Marka Deneyimi ve Aktivasyonu”, “Film Sanatları”, “Yaratıcı Etkileme Gücü” ve “Medya ve Film” kategorilerinde ödülün sahibi oldu.
Weber Shandwick, bu yıl festivalde en çok ödül alan iletişim ajanslarından biri oldu. “Halkla İlişkiler” ve “Spor Alanında Eğlence Kampanyaları” kategorilerinde fikir ajansı olarak üç ödül alan ajans, aynı zamanda 22 ek kampanyaya sağladığı katkılarla 14 kategoride 62 kısa listeye kaldı.

Weber Shandwick, müşterisi Ancestry’ye Demiryolu Bağları isimli kısa belgesel için destek verdi. Film için Ancestry’nin eşi benzeri olmayan arşivleri kullanılarak Yeraltı Demiryolu’yla ilgili bireysel tarihi kayıtlar, duygusal kendini keşif hikayelerine dönüştürüldü. Bu kısa belgeselle bir grup yabancının hem kendi kökenlerini hem de aile tarihlerini tanımaları hedeflendi. Kısa belgesel “Halkla İlişkiler”, “İçerik Liderliği Yönetmeliği Etkileşimi” ve “Pazarlama” kategorilerinde bronz ödül kazandı.

Müşterimiz Bud Light ile birlikte 3PM Ajansı ve Weber Shandwick lider yaratıcı ajans olarak Spor için Eğlence ve PR kategorilerinde iki bronz Lions ödülü kazandık. Ödül kazanan proje Victory Fridge oldu. Ödüllerden biri Canlı Spor Deneyimi, diğeri ise Sponsorluk ve Marka İş Birliği kategorilerinden geldi. Kampanya kapsamında Bud Light'ın özel versiyonları yaratılıp şehrin belirli bölgelerindeki kilitli buzdolaplarına yerleştirildi. Amaç Cleveland Browns takımını ve onun Ulusal Amerikan Futbolu Ligi'ndeki konumunu onurlandırmaktı. Takım 635 gün sonra ilk kez bir maç kazanınca, bir Wi-Fi şifresi bütün buzdolaplarını eş zamanlı olarak taraftarlar için kullanıma açtı.

Müşterilerimiz Bud Light ve Budweiser ile 3PM ajansı ve Weber Shandwick iki kategoride daha PR katkılarından dolayı ödüle layık görüldü. Bunlar Film ve Marka Tecrübesi ve Marka Aktivasyonu kategorileriydi. Cannes'daki bu ödül, 3PM Ajansı ve Weber Shandwick'in Aralık 2018'de aldığı Yaratıcı Mükemmellik için Yılın Ajansı ödülüne ek olarak ajansın AB InBev ile olan ilişkisindeki başarılar arasında yerini aldı.

Weber Shandwick Başkanı Gail Heimann; ''Cannes, yaratıcı mükemmelliğin gerçek bir etki yarattığına vurgu yaparak ve aynı zamanda birçok toplumsal soruna yardımcı olabileceğimizi göstererek sektörümüzün ana barometresi olmaya devam ediyor. Weber Shandwick bu sene Cannes'da altın yılını yaşadı. Kazandığımız madalyalardan dolayı gurur duyarken özellikle ekiplerimizin yaptığı işlerin bu kadar fazla kategoriye yayılmasından oldukça etkilendim. Bu, müşterilerimize sunduğumuz çözümlerin ne kadar çeşitlendiğinin de bir kanıtı. Karşılaştığımız sorunlar karmaşıklaştıkça ve büyüdükçe küresel iş birliğimiz de büyüyor. Ben, Weber Shandwick'in ağımızdaki birçok coğrafyada gerçekleştirdiği mücadeleci işlerden dolayı gurur duyuyorum.'' dedi.
Weber Shandwick Young Lions yarışmacıları ve jüri üyeleriyle de temsil edildi
Bu yıl festivalde, Weber Shandwick ABD’nin kreatif direktörü Jenna Young ve Weber Shandwick İngiltere ve İrlanda'nın CEO'su Rachel Friend, PR jürisi olarak görev aldı. Young ayrıca, Brand Innovators tarafından düzenlenen marka amacı ve kültürel ilişkinin tartışıldığı yuvarlak masa toplantısına katıldı.
Weber Shandwick, genç yeteneklere uluslararası alanda meslektaşlarıyla rekabet etme fırsatı sağlayan Young Lions PR Yarışması’na bu yıl da katılmaktan gurur duyuyor. Türkiye’yi yarışmada kıdemli marka yöneticisi Nihan Üngör ve marka yöneticisi Burak Sarıca temsil etti.

Ajans Başkanı Gail Heimann sektör tartışmalarını sürdürüyor
Festivalde, Weber Shandwick Başkanı Gail Heimann “Verileriniz önyargılı mı, peki şimdi ne olacak?” konulu paneli yönetti. Panelde verilerin önyargılı olmasının yanı sıra, verilere olan bağımlılığımızın zorluğuna, veri önyargısının yükselen ve karmaşık sorununa ve hangi markalar daha etik olarak veri toplayabilir ve dağıtabilir konularına dikkat çekildi. Heimann’a panelde IBM’de AI Tasarım ve Bilişsel İşletmeler’in tasarımcısı Adam Cutler, Bonin Ventures’un kurucusu Bonin Bough ve Görünmez Kadınlar kitabının yazarı Caroline Criado Perez eşlik etti. Heimann, geçtiğimiz yıllarda aktif bir Cannes katılımcısı olmuş, 2018 Titanyum jürisinde, 2015 yılında açılışı Glass Lions jürisinde ve 2012'de PR jürisinin başkanlığını yapmıştır.Yorum Yazın