Facebook
Twitter
Başa Dön

Volkswagen'den yeni reklam

21 Ekim 2016 , Cuma 08:53
Volkswagen'den yeni reklam
Bugüne kadar reklam filmlerinde hep gerçek hayattaki kullanıcı hikâyelerini kullanan Volkswagen, bu geleneği bozmadı. “Volkswagen Ailesi” temalı yeni reklam filmlerinde, Türkiye genelinde Volkswagenseverler’in birbirleriyle yardımlaşmasını, dayanışmasını anlattı. 
 
“Volkswagen. Benzersiz özelliklerle dolu bir aile” sloganıyla hazırlanan reklam filmlerinde, Volkswagen Ailesi’nin her koşulda ve her durumda birbirlerine yardım etmeleri konu ediliyor. Uykulu gördüğü bir sürücüye kahve ısmarlayan veya yol tarif eden Volkswagenseverler, Volkswagenler’in de Yorgunluk Tespit Sistemi veya Navigasyon Sistemi olsa da yine işi ele alıyor ve birbirlerini koruyor, kolluyor. 
 
İstanbul çevresinde ve Kapadokya’da, Alman Marc Hartmann yönetmenliğinde çekilen reklam filmlerinde Volkswagen Binek Araç’ın Yeni Beetle, Polo, Scirocco, Golf, Jetta, Passat Variant, Yeni Tiguan modelleri kullanıldı. 
 
Volkswagen Ailesi Manifestosu
Bu reklam filmlerine paralel olarak da marka, yazılı basında bir manifesto yayınladı. “Bazen bir otomobilin amblemi, bir ailenin sembolüne dönüşür” başlığıyla yayınlanan Volkswagen Ailesi Manifestosu’nda, Volkswagenseverler’in birbirlerine karşılıksız yardımlardan örnekler verildi. Ve “Tanımadığınız insanlara gülümsemenize neden olan, daha önce hiç görmediğiniz insanlar için “bir yerden tanıyor muyum” dedirten bir amblemdir o” denildi. 
 
360 derece entegre bir kampanya ile basılı ve dijital medyada da yer alacak kampanya, 14 14 Ekim’de de reklam filmlerinin Volkswagen Türkiye Youtube Kanalı’ndaki gösterimi ile başladı. 
 
KÜNYE
Reklam veren: Volkswagen 
Reklam veren sorumlusu: Vedat Uygun, Çağrı Öztaş, Aylin Urgenç, Gamze Oğul Keskin 
Reklam ajansı: Medina Turgul DDB
Ajans marka ekibi: Yasemin Altan, Sezen Şerez, Ceylan Delipalta
Yaratıcı ekip: Gökhan Erol, Erdem Köksal, Levent Onur Özdoğan, Emre Koç, Başak Ceylan, Ari Koen 
Stratejik planlama ekibi: Ömür Kula, Arda Sesli 
Ajans prodüktörleri: Gülengül Arlıel, Nedret Gürlek 
Prodüksiyon Şirketi: Depo Film 
Prodüktör: Ender Sevim, Burçak Bakla
Yönetmen: Marc Hartmann
Müzik yapım: Matgri Los Angeles
 


Yorum Yazın