Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • ÜNLÜ & Co Kadın Girişimciler Akademisi 4. Dönem başvuruları başladı

ÜNLÜ & Co Kadın Girişimciler Akademisi 4. Dönem başvuruları başladı

6 Eylül 2019 , Cuma 13:48
ÜNLÜ & Co Kadın Girişimciler Akademisi 4. Dönem başvuruları başladı

Türkiye’nin lider yatırım hizmetleri ve varlık yönetimi grubu ÜNLÜ & Co’nun sürdürülebilir büyüme için toplumsal cinsiyet eşitliğine dayalı ve daha fazla kadının iş gücüne katılımını destekleyen iş modellerine olan inancıyla kurduğu ÜNLÜ & Co Kadın Girişimciler Akademisi (KGA), bu yıl da kadın girişimcilere ihtiyaç duydukları alanlarda destek olmaya devam edecek.

Kurumsal sosyal sorumluluk projelerinde; girişimcilik, kadına destek ve eğitime odaklanan ÜNLÜ & Co, kuruluşunun yirminci yılını kutladığı 2016’da Endeavor ve GİRVAK desteği ile Kadın Girişimciler Akademisi’ni hayata geçirdi. Akademi kapsamında her yıl seçilen 20 kadın girişimci; 9 ay boyunca iş planı oluşturmaktan, dijital pazarlamaya, nakit yönetimi ve borç finansmanından, liderliğe kadar bir girişimcinin ihtiyacı olan temel konularda eğitimlerden geçiyor. Eğitimler mentorluk, ActionCOACH desteği ile verilen 6 aylık işletme koçluğu programı, networking ve yatırımcı buluşmaları ile destekleniyor.

Son başvuru tarihi: 20 Eylül 2019

ÜNLÜ & Co Kadın Girişimciler Akademisi’nin son başvuru tarihi: 20 Eylül 2019 olarak bildirildi.  

ÜNLÜ & Co Kadın Girişimciler Akademisi ile bugüne kadar 60 kadına iş fikirlerini hayata geçirmeleri konusunda destek olduklarını belirten ÜNLÜ & Co Yönetim Kurulu Üyesi Şebnem Kalyoncuoğlu Ünlü, “ÜNLÜ & Co olarak kuruluşumuzdan bugüne kadınların iş hayatına katılımını, grup şirketlerimizin her kademesinde desteklemeye önem verdik. Ekonomik büyüme ve kalkınmada da kadınların iş gücüne katılımının ve girişimciliğin desteklenmesinin önemli bir payı olduğuna inanıyoruz. Bu amaçla hayata geçirdiğimiz program çerçevesinde bu yıl da iş dünyası ve yatırımcılarla bir araya getirdiğimiz networking davetleri, mentorluk, işletme koçluğu ve eğitimler ile kadın girişimcilerimize destek olmaya devam edeceğiz. Kadın Girişimciler Akademisi ile hedefimiz; kadınlara gereksinim duydukları her konuda tam donanımlı bir rehberlik yaparak kariyer yolculuklarında onları cesaretlendirmek” şeklinde konuştu.

Akademiye her yıl 20 kadın girişimci seçiliyor

ÜNLÜ & Co Kadın Girişimciler Akademisi kapsamında ÜNLÜ & Co yöneticileri, girişimci kadınlara bilgi ve deneyimlerini aktararak, kadınların ekonomik alanda güçlenmelerine ve ekonomiye katkı sağlamalarına kılavuzluk ediyor.

Her yıl 20 kadın girişimcinin seçildiği ÜNLÜ & Co Kadın Girişimciler Akademisi, 2016 yılından bu yana 60 kadın girişimciye destek oldu.

Katılım için gerekli kriterler neler?

ÜNLÜ & Co, Kadın Girişimciler Akademisi kapsamında katılımcılara; eğitim, mentorluk, işletme koçluğu, networking ve yatırımcılar ile buluşma fırsatları sunuyor.

Başvuracak adayların sağlaması gereken kriterler ise şöyle:

Şirketin;

• Kuruluşunu tamamlamış ve ilk faturasını kesmiş olması,

• 0-5 yıldır faaliyet göstermesi,

• Kurucularından en az birinin kadın olması,

•Programa katılacak kurucu/ kurucu ortağın kadın olması ve 9 ay sürecek programın tamamına katılacağını taahhüt etmesi gerekiyor.

Katılımın ücretsiz olduğu programın sonunda ise hisse aktarımı gibi ek şartlar bulunmuyor.
2020 sonunda kadar hedef: 100 mezun

Öte yandan ÜNLÜ & Co, Birleşmiş Milletler (BM) Küresel İlkeler Sözleşmesi (UN Global Compact) ve BM Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi (UN Women) ortaklığında oluşturulan Kadının Güçlendirilmesi Prensipleri (Women’s Empowerment Principles) imzacılarından biri olma özelliğini taşıyor.   

 

Etiketler: halklailiskilercom


Yorum Yazın