Dosya Yükleniyor. Lütfen Bekleyiniz...Facebook
Twitter
Başa Dön

Twitter yenilendi!

9 Aralık 2011 , Cuma 10:07
Twitter yenilendi!

Milyonları peşinden sürükleyen Twitter, yeni görüntüsüne kavuşuyor. Yeni görünümle birlikte, Twitter'ı karışık olduğu için kullanmayanlar bile Tweet atmaya başlayacak.

Yeni görünümle birlikte menülerin tasarımları ve karışıklığı ortadan kaldırılarak, çok daha rahat bir kullanım sağlanıyor. Ayrıca Twitter'ın Android ve iOS platformlarındaki uygulamaları da güncellendi.

Sade, dinamik ve kullanıcı dostu bir yapıya kavuşan site, bu sayede daha fazla kişiyi bünyesine çekmeyi amaçlıyor.

Değişim rüzgarlarının estiği sosyal ağ Twitter'Da markalar için de sayfa desteği geldi.

İlk etapta Bing, Best-Buy, Dell, Hewlitt-Packard, American Express gibi ünlü isimlerle anlaşan yetkililer, herbiri için Facebook tarzında özel sayfalar oluşturdu.İsteğe göre düzenlenebilecek başlık bölümünde reklam/slogan için de bir alan yer alıyor. Ana menüde ise firmaya ait tweet'ler var.Özellikle Facebook'un ardından yakın zamanda aynı fonksiyonu sitesine ekleyen Google+ oldukça ilgi görmüştü. Şimdilik belirli isimlerin kullanabileceği Twitter sayfaları yeni tasarımla birlikte gün ışığına çıkacak.

Baştan aşağı değişen Twitter'ın mobil uygulamaları da yenilendi. Yeni mobil uygulamaların temel hedefi, -web sitesinde de olduğu gibi- kullanıcı dostu dinamik bir yapı.

Giriş ekranlarını gördüğünüz görsellerde dikkati ilk çeken, yenilenen tasarımla birlikte devreye giren "Bağlan" ve "Keşfet" sekmelerinin alt menüye yerleştirilmiş olması.Hakkınızda bahsedenleri ve arkadaşlarınızın aktivitelerini görebileceğiniz etkinlik alanı, tek sayfada sekmeler ile ayrılarak yerleştirilmiş.

2011'in sonunda adeta atağa kalkan Twitter ekibi, ilk olarak web sitesinde başlattıkları değişim çalışmalarını mobile de taşıdı. Uzmanlar, "Sayfalar" gibi birtakım yeni özellikler sayesinde daha fazla kişinin ve markanın Twitter kullanmasını istiyor.

 

Kaynak;

shiftdelete.net

 

 


Medya
GALERİ
VİDEO İZLE

Yorum Yazın