Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • Türkiye’nin ilk fijital ajansı: Lobby

Türkiye’nin ilk fijital ajansı: Lobby

17 Ağustos 2016 , Çarşamba 09:26
Türkiye’nin ilk fijital ajansı: Lobby
Türkiye’nin ilk “fijital” ajansı Lobby, perakende sektöründe marka-tüketici buluşmasında birbirinden ilginç ve yaratıcı deneyimler sunuyor. 
 
Mobil internet ve sosyal ağların tüketiciye sonsuz bir erişim kapasitesi kazandırdığı yeni rekabet atmosferi, markaları fiziksel ortamın sınırlarına hapsolan konvansiyonel iletişimin kalıplarından çıkmaya zorluyor. Tüketicilere ürün deneyimi yaşatırken fiziksel ortamın sınırları içerisine hapsolan markalar için dijitalin her geçen gün sınırsızlaşan olanaklarının devreye sokulduğu “phygital”; marka ve tüketicilere eşsiz deneyimler sunuyor. 
 
Fiziksel ve dijital dünyadaki vaatleri birleştiren; yaratıcı fikirlerin yaşama geçmesini kolaylaştıran, aynı zamanda tüketici reaksiyonlarını da ölçümleme fırsatı sunan “phygital”, hem markalar, hem de ajanslar açısından doğrudan pazarlamanın kurallarını tartışmasız biçimde değiştiriyor. 
 
Sabit ya da mobil, açık ya da kapalı tüm mekânlara uyarlanabilen; dijital teknolojinin yanı sıra tüketicinin 5 duyusunun da harekete geçirilebildiği deneyimlere imkân tanıyan “phygital deneyim tasarımı” artık Türkiye’de de markaların ilgisini çekiyor.
 
Markalara dijitalin zengin olanaklarıyla fiziksel ortamı birleştirerek yeni ve eşsiz müşteri deneyimleri sunan Lobby, çalışmalarıyla Türkiye’de “phygital ajans” kavramının da öncülüğünü yapıyor.
 
7 yıl önce yine bir sektörel öncülük misyonuyla “Networking” ajansı olarak kurulan ve markaların hastanelerden kreşlere, okullardan ofislere odaklanmış özel segment tüketicilerine doğrudan ulaşmasını başarıyla sağlayan Lobby, phygital yapılanmasıyla müşterilerini yepyeni bir deneyime taşıyor. 
 
Phygital yapılanmasıyla ilgili bilgi veren Lobby Ajans Başkanı Nilüfer Gürtekin Yalçınkaya, “Sektörde Lobby’den önce çok az kişinin bildiği ve fakat girmeye cesaret edemediği Networking’de sağladığımız 7 yıllık başarılı deneyim bizi yeni alanlarda da öncülük yapmak konusunda motive etti” diyor ve ekliyor: “Ekibimizi son derece heyecanlandıran doğrudan pazarlamada dijital teknolojiyi fiziksel imkânlarla birleştirme fikri, yepyeni bir departmanı kurmamızın itici gücü oldu. Lobby Network’ün artık yeni, dinamik, eğlenceli bir kardeşi var: Lobby Phygital!”
 
Persil ve Bref markalarıyla Türkiye’nin ilk “phygital” uygulamalarına imza atmanın keyfini yaşadıklarını belirten Lobby Ajans Başkanı Yalçınkaya; “Persil ve Bref için gerçekleştirdiğimiz phygital tasarımlar gerek markalar, gerek tüketiciler açısından eşsiz birer deneyim oldu. Persil phygtial uygulamasıyla 2.000.000 kişiye marka görünürlüğü ve 70.000 kişiye ürün deneyimi yaşatırken, web üzerinden 24.000.000 görüntüleme sağlandı.Bref için 1.250.000 kişiye marka görünürlüğü ve 2000 kişiye ürün deneyimi yaşattık. Alışkın olmadıkları bu ürün deneyimleriyle tüketicilerin marka ve ürün ilgisi artarken, hizmet verdiğimiz markalar da almış oldukları reaksiyonlardan son derece hoşnut kaldılar” dedi.
 
Lobby Network ve Lobby Phygital olarak ayrıştıran Lobby, kurumsal ve teknolojik altyapısını da yenileyerek doğrudan pazarlama alanında markalara öncü ajans hizmeti vermeye devam ediyor. 
 


Yorum Yazın