Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • Turkcell'e yeni genel müdür

Turkcell'e yeni genel müdür

26 Mart 2015 , Perşembe 09:31
Turkcell'e yeni genel müdür
Turkcell'de Ocak ayı sonunda görevinden ayrılan Süreyya Ciliv'in yerine geçecek yeni genel müdür belli oldu. 26 Mart Perşembe günü gerçekleşecek Turkcell Olağan Genel Kurulu öncesinde yapılan atamayla Turkcell'in yeni genel müdürü Kaan Terzioğlu oldu.
 
Turkcell'in Kamuyu Aydınlatma Platformu(KAP)'na yaptığı açıklama şöyle;
 
25 Mart 2015 tarihinde toplanan Turkcell Yönetim Kurulu, Sayın Kaan Terzioğlu'nun 1 Nisan 2015 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Turkcell Genel Müdürü olarak atanmasına oybirliği ile karar vermiştir.
 
Sayın Kaan Terzioğlu, Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünden 1990 yılında mezun olmuştur. Aynı yıl Arthur Andersen Türkiye'de Bağımsız Denetim Uzmanı ve Mali Müşavir olarak görev alan Terzioğlu, 1992 yılında Arthur Andersen ABD'de Bilişim Stratejileri ve Güvenliği Uzmanı, 1994 yılında ise Arthur Andersen Belçika'da Bilgi Yönetimi ve Dijital Strateji Hizmetleri Lideri, 1998 yılında Arthur Andersen Türkiye'de Danışmanlık Hizmetleri Türkiye Operasyonları Başkan Yardımcısı olarak çalışmıştır.  
 
1999-2012 yılları arasında Cisco Systems Brüksel ofisinde sırasıyla, EMEA Bölgesi e-ticaret Strateji Takım Lideri, EMEA Bölgesi İleri Teknoloji Satış Direktörü, Teknoloji Pazarlama Organizasyonu Yönetici Direktör EMEA ve Orta ve Doğu Avrupa Başkan Yardımcısı görevlerini üstlenmiştir.
 
Terzioğlu, 3 Nisan 2012 tarihinde Akbank'a Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmış olup ayrıca Aksigorta A.Ş., Teknosa İç ve Dış Ticaret A.Ş., ve Carrefoursa A.Ş.'de  Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.  


Yorum Yazın