Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • Türk Telekom’un yeni gençlik markası “Selfy” reklam filmi yayında

Türk Telekom’un yeni gençlik markası “Selfy” reklam filmi yayında

26 Eylül 2016 , Pazartesi 09:23
Türk Telekom’un yeni gençlik markası “Selfy” reklam filmi yayında
Türk Telekom, yeni gençlik markası Selfy ile 25 yaş ve altındaki gençlere kendi kurallarını kendilerinin koyabilecekleri yepyeni bir dünyanın kapılarını açtı. Yeni gençlik markası Selfy’nin benzersiz dünyasını gençlerle buluşturan Türk Telekom’un, Selfy için hazırladığı canlı ve dinamik yeni reklam filmi de 22 Eylül Perşembe akşamı televizyonlarda izleyicilerle buluştu. 
 
Dekorlar için gerçek öğelerden esinlenildi 
“Sen de Türk Telekom’un yeni gençlik dünyası Selfy’de yerini al, kuralları sen koy” sloganıyla hayata geçen Selfy’yi anlatan reklam filmi, son teknoloji ile 2 günde çekildi. Orion Stüdyoları ve Bahçeköy’de yer alan Bahar Country’de çekilen reklam filminin dekorları, gençlerin dünyasını yansıtabilmek için gerçek öğelerden esinlenilerek yaklaşık bir ay içinde özel olarak üretildi. Dekor, Zafer Kanyılmaz’ın sanat yönetmenliğinde 30 günlük bir sürede tasarlandı ve dünyaca tanınmış uzman sahne tasarım ekipleri ile 5 ana oda ve 2 küçük geçiş mekânı şeklinde oluşturuldu. Seslendirmesini Okan Bayülgen’in gerçekleştirdiği reklam filminde, Technocrane kamera tekniği kullanıldı. Selfy gibi canlı, dinamik ve heyecanlı bir ruha sahip olan reklam filminde, gençler tarafından oldukça sevilen John Lawler’e ait Chelsea Dagger şarkısı kullanıldı. Şarkının sözleri ise Selfy’nin sunduğu yeni özgürlükçü dünyaya göre yeniden yazıldı. 
 
Gençlerin canlı dünyasını ve Avatar’ı anlatıyor
Gençlerin kendi yaşam tercihleri ve zevklerine göre iletişim ve eğlence alışkanlıklarını şekillendirmelerine olanak sağlayan Selfy’i anlatan reklam filminde, dünya gençlerin etrafında dönüyor. Örneğin, arkadaşlarıyla telefonla konuşmayı çok seven Deniz’in kendi kurduğu dünyası Denizlanda’da bol bol konuşma dakikası ve SMS hakkı var. Futbolla yakından ilgilenen Ersin ise Selfy’nin sunduğu avantajlı internet paketleri sayesinde, Ersingiltere’de tuttuğu takımın gollerini ve maç özetlerini rahatça izleyebiliyor; maç sonuçlarını canlı olarak takip edebiliyor. Kendi iletişim ve eğlence dünyalarını diledikleri gibi tasarlayabilen Selfy’li gençlerden Melis’in ise kullanmayı çok sevdiği emojiler havada uçuşuyor. 
 
Reklam filminde, Türkiye’de ilk kez hayata geçirilen Avatar Servisi de anlatıldı. Selfy’lilere özel olarak sunulan Avatar Servisi’yle gençler cep telefonu ekranlarının operatör ismi alanını 15 karaktere kadar diledikleri bir ifadeyle kişiselleştirme imkanı buluyor. Yani Selfy dünyasında her şey tam gençlerin istediği gibi oluyor.
 
REKLAM KÜNYESİ
Reklamveren: Türk Telekom
Reklamveren Reklam Ekibi: Gelincik Onan, Gözde Sabuncu, Cenk Çelebioğlu, Didem Tüzün Dülger,Begüm Kabataş, Efe Ceyhun, Gözde Çiner
Reklam Ajansı: TBWAISTANBUL
CCO: İlkay Gürpınar
Kreatif Direktör: Arkın Kahyaoğlu
Yaratıcı Ekip: Can Bilginer, Halil Tuna, Önder Bayraktar, Kerem Şeşen, Hüseyin Sandık
Marka Ekibi: Ömer Üstündağ, Ceyda Pehlivan, Ecem Taşçı
CSO: Toygun Yılmazer
Genel Müdür Yardımcısı, Stratejik Planlama: Tuğyan Çelik
Stratejik Planlama Ekibi: Can Çalışkan, Kerim Yeğin
Prodüksiyon Ekibi: Ceyda Kayaçetin Schulte, Melis İnceoğlu
Prodüksiyon: Autonomy Film
Post Prodüksiyon: Sinefekt
Yönetmen: Uygar Kutlu
Fotoğraf Prodüksiyon: PPR İstanbul
Müzik: John Lawler “Chelsea Dagger”
Müzik Düzenleme: Cenk Çelebioğlu
Fotoğrafçı: Bora Sübakan
 


Yorum Yazın