Dosya Yükleniyor. Lütfen Bekleyiniz...Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • TSÇV depremzede engelli bireylerin yanında

TSÇV depremzede engelli bireylerin yanında

6 Şubat 2024 , Salı 09:17
TSÇV depremzede engelli bireylerin yanında

DEPREM BÖLGESİNDEKİ ENGELLİ BİREYLERİN YANINDAYIZ VE DÖNMÜYORUZ!

50 yılı aşkın süredir Cerebral Palsy’li bireylere ve ailelerine çok yönlü hizmetler sunan Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı – Cerebral Palsy Türkiye, yaşamlarını büyük mücadeleler ile sürdüren engelli bireylerin deprem dolayısıyla çok dezavantajlı durumlar yaşadığını vurgulayarak, afet sonrasında fizyoterapi ve rehabilitasyon süreçlerinde karşılaşılan aksaklıkların ciddi sonuçları olacağını belirtiyor. Bu nedenle deprem felaketi sonrasında odağını deprem bölgesindeki engelli bireylere çeviren Vakıf, yerelden istihdam ettiği uzmanlar ile AFAD Büyükdalyan Geçici Barınma Merkezi, İSO Yaşam Kenti ve Antakya – İskenderun Karayolu üzerindeki Ortez - Protez Hizmet Birimi’nde; fizyoterapi, özel eğitim ve psikolojik danışmanlık, medikal malzeme desteği, ampüte ve uzvunu kaybedenlere protez uygulaması, ortopedi konsültasyonları ve ameliyat süreçlerine destek gibi ihtiyaçlara yönelik hizmetler sunuyor. Mobil Hizmet Aracı ile de kırsal bölgede yaşayan engelli bireylere yerinde destek sağlıyor.

30 Mart 2023 tarihinden beri Antakya’da olan Vakıf; 3.500 seanstan fazla fizyoterapi, özel eğitim ve psikolojik danışmanlık hizmeti sundu. Ayrıca Vakıf, bölgede yaptığı konsültasyonlar sonucunda ameliyat olması gereken 46 çocuğa destek verdi. Konteyner kentlerde yaşamayan engelli bireyler için Mobil Hizmet Aracı ile 750’den fazla ev ziyareti gerçekleştirerek yerinde hizmet sağladı.

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı 1 yıldır geçici barınma alanlarında ve Mobil Hizmet Aracıyla yüzlerce engelli çocuğa hizmet götürdü. Son olarak bölgedeki engelli bireyler için kalıcı bir rehabilitasyon birimi açmak için çalışmalarına başlayan Vakıf, sürdürülebilir projelerle engelli vatandaşlarımıza destek olmaya devam edecek ve depremin yaraları sarılmadan dönmeyecek…Yorum Yazın