Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • “Trafikte Gençlik Hareketi” Projesi'ne ödül

“Trafikte Gençlik Hareketi” Projesi'ne ödül

28 Haziran 2017 , Çarşamba 12:13
“Trafikte Gençlik Hareketi” Projesi'ne ödül

Milli Eğitim Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları ve Goodyear işbirliği ile Trafikte Sorumluluk Hareketi kapsamında 2012 yılından bu yana gerçekleştirilen “Trafikte Gençlik Hareketi” projesi, CSR Exellence Awards’da Gönüllülük kategorisinde Bronz Ödüle layık görüldü.

Bu yıl beşincisi düzenlenen ve uluslararası ölçekte gerçekleştirilen CSR Exellence Awards ödüllerinde; lise son sınıfta bulunan ve ehliyet almak üzere olan gençlerde trafik güvenliği konusunda farkındalığı ve bireysel sorumluluğu geliştirmeyi amaçlayan Trafikte Gençlik Hareketi, gönüllülük kategorisinde ödül kazandı. Ödül töreni geçtiğimiz günlerde Palace of Westminister/Londra’da gerçekleştirildi.

“Trafikte Gençlik Hareketi” Projesi 5 Yaşında

Trafikte Gençlik Hareketi projesi, Milli Eğitim Bakanlığı, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları ve Goodyear arasında imzalanan iş birliği protokolüyle 2012 yılından bu yana Trafikte Sorumluluk Hareketi kapsamında uygulanıyor. 

Projeyle, lise öğrencileri, öğretmenler, veliler ve servis şoförlerinde trafik güvenliği ve bireysel sorumluluklar konusunda farkındalığın artırılması amaçlanıyor. Ayrıca proje kapsamında düzelenen Trafikte Genç Fikirler isimli ödüllü yarışma ile de ortaöğretim öğrencilerinin trafik güvenliği konusunda bir iletişim kampanyası geliştirip, uygulamaları sağlanıyor. Böylece öğrencilerin öğrendiklerini uygulamaya geçirmesi ve trafik güvenliği konusunun gündemde kalması mümkün oluyor.

Goodyear’ın “Trafikte Gençlik Hareketi” projesiyle; 5 yılda 155 bin kişiye eğitim verilirken, gönüllülük, iletişim ve saha uygulamalarıyla da 2 milyondan fazla kişiye doğrudan erişim sağlanmıştır.
 Yorum Yazın