Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • TESFED Türkiye Kupası'nda esporculardan Zula'ya rekor başvuru

TESFED Türkiye Kupası'nda esporculardan Zula'ya rekor başvuru

23 Aralık 2019 , Pazartesi 10:33
TESFED Türkiye Kupası'nda esporculardan Zula'ya rekor başvuru

Türkiye’de ve dünyada 26 milyonu aşkın oyuncusu bulunan, 100 ülkede, 11 dilde oynanan yüzde 100 yerli oyun Zula, bu yıl ilki düzenlenen TESFED Vodafone Freezone Türkiye Kupası’nda, esporcuların turnuvası yapılan 6 oyun içinde en çok tercih ettiği oyun oldu. TESFED Kupası’na katılan oyuncuların yarışmak istedikleri oyun seçiminde, 3 bini aşkın esporcudan 960 kişi ile Zula Oyun ilk sırada yer aldı.
 
Ataşehir FDR Oyun Merkezi’nde yapılan turnuvanın ilk gününde gerçekleştirilen Zula karşılaşmaları, esporseverlerin de yoğun ilgisiyle, heyecan ve rekabet dolu geçti. Zula karşılaşmalarında finale kalan takımlar ise Gamers of Future ve Mod- Z oldu. Çekişmeli geçen karşılaşmanın ardından şampiyonluğu Mod-Z kazanarak kupanın sahibi oldu.
 
InGame Group Pazarlama ve Satış Direktörü Eren Kumcuoğlu:

“Espora ve esporcuya yatırımlarımız artarak devam edecek”

Şampiyon takım, kupasını InGame Group Pazarlama ve Satış Direktörü Eren Kumcuoğlu’nun elinden aldı. Eren Kumcuoğlu, kupa töreninde yaptığı konuşmada, InGame Group’un oyun geliştirmenin yanı sıra Zula Oyun ile Türkiye’nin 2 resmi espor liginden birini düzenlediğini ve Türkiye’de espora en çok yatırım yapan oyun şirketlerinden biri  olduğunu vurguladı.

Kumcuoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yerli bir oyun şirketi olarak aynı zamanda espor ekosistemini geliştirerek, Türkiye’de esporu tabana yaymayı da misyon edindik. Yola çıktığımızda Türkiye’de oyuncu anlamında ciddi bir potansiyel olmasına rağmen, bu topraklardan çıkıp dünyada fenomen haline gelecek bir oyun eksikliği bulunuyordu. Yola çıkarken bir numaralı hedefimiz bir Türk oyun markasını dünyanın farklı yerlerindeki milyonlarca oyuncu ile buluşturmaktı. Bu hedefe oldukça kısa bir sürede ulaşmış olmaktan dolayı mutluyuz. TESFED Türkiye Kupası’nda esporcuların en çok başvuruda bulunduğu oyun olmaktan da ayrıca sevinç duyduk. Tüm bunlar bizi motive ediyor. Espora ve esporcuya yatırımlarımız, 2020 yılında da artarak devam edecek.”

TESFED Vodafone FreeZone Türkiye Kupası, bugüne kadar gerçekleşen en kapsamlı espor turnuvalarından biri ve Türkiye’nin ilk resmi espor kupası olma özelliğini taşıyor.

 Yorum Yazın