Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • Temizlik ve hijyen hizmetlerine ilgi artmaya devam ediyor

Temizlik ve hijyen hizmetlerine ilgi artmaya devam ediyor

30 Mart 2020 , Pazartesi 15:39
Temizlik ve hijyen hizmetlerine ilgi artmaya devam ediyor

Türkiye'nin hizmet alanında en büyük online platformu Armut.com, koronavirüse karşı alınan temizlik ve dezenfeksiyon taleplerini değerlendirdi. 11 – 27 Mart tarihleri arasındaki talepler incelendiğinde, kullanıcıların ev temizliği ve dezenfeksiyon hizmetlerine yoğun ilgi gösterdiği görülüyor.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında yetkililer ve uzmanlar evde kalmayı önerirken, evlerde hijyeni sağlamak isteyenler ev temizliği, koltuk, halı ve perde yıkama gibi temizlik taleplerine yöneldi.

Dezenfeksiyon hizmetine talepler artıyor

Online hizmet sektörünün lideri Armut.com, koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan ev dezenfeksiyon hizmetlerini incelemeye devam ediyor. Dezenfeksiyon talepleri haftalık olarak yükselmeye devam ediyor.

Bunun yanında evlerindeki sağlık tedbirlerini üst seviyelere taşımak isteyenlerin haşere ilaçlama hizmetine yöneldiği görülüyor. Şubat ayına oranla Mart ayı içerisinde gelen haşere ilaçlama taleplerindeki artış % 77’yi buldu.

Ortak kullanım alanlarının hastalığa sebep olabilen virüslerden ve mikroorganizmalardan arındırılması işlemi olarak tanımlanan dezenfeksiyon hizmeti, Haşere ilaçlama makinalarına dezenfektan konularak, aynı püskürtme işleminin uygulanmasıyla da dezenfeksiyon işlemi gerçekleştirilebiliyor. Armut.com üzerinden http://armut.com/dezenfeksiyon linkinden ulaşılabilen dezenfeksiyon hizmeti, Türkiye genelinde 300 hizmetverenle oldukça yaygın bir hizmet veren ağına erişim imkanı tanıyor.

 Yorum Yazın