Dosya Yükleniyor. Lütfen Bekleyiniz...Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • TEGV’de 415 çocuğa nitelikli eğitim desteği

TEGV’de 415 çocuğa nitelikli eğitim desteği

26 Mart 2024 , Salı 16:48
TEGV’de 415 çocuğa nitelikli eğitim desteği

Runtalya Maratonu kapsamında başlatılan kampanyayla

TEGV’de 415 çocuğa nitelikli eğitim desteği sağlandı

29 yıldır çağdaş nesillerin yetişmesi için nitelikli eğitim desteği sunan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın (TEGV), 3 Mart’ta Antalya’da düzenlenen Runtalya Maratonu kapsamında başlattığı “Bir Çocuk Değişir Türkiye Gelişir” kampanyasına 96 koşucu ve 791 bağışçı destek verdi. 18 Mart’ta sona eren kampanyayla birlikte 415 çocuğa nitelikli eğitim desteği sağlandı.

 

Bu yıl 3 Mart’ta Antalya’da düzenlenen Runtalya Maratonu’na 16’ncı kez katılan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın (TEGV) maraton kapsamında başlattığı kampanyaya 96 koşucu ve 791 bağışçı destek verdi. Çağdaş nesillerin yetişmesi için Türkiye genelindeki etkinlik noktalarında ilköğretim çağındaki çocuklara nitelikli eğitim desteği sağlayan TEGV adına maratona katılan koşucular “Bir Çocuk Değişir Türkiye Gelişir” kampanyasıyla adımlarını nitelikli eğitim desteğine dönüştürdüler. “TEGV ile Hayaller Peşinden Koşmaya Değer” sloganıyla yürütülen kampanyaya bağışlar 18 Mart’ta sona erdi. Bu kampanyayla birlikte 415 çocuğa nitelikli eğitim desteği sağlandı. Ayrıca TEGV Antalya Suna-İnan Kıraç Eğitim Parkı’nda çocuklara destek veren gönüllülerden bazıları maratona katılırken bazıları da maraton boyunca parkurda koşuculara destek verdi.

Spor etkinliklerindeki kampanyalar yıl boyunca sürecek

TEGV, yıl boyunca devam edecek spor etkinliklerinde yürüteceği kampanyalarla 7 binden fazla çocuğa nitelikli eğitim desteği sağlamayı hedefliyor. Koşucu ve bağışçıların destekleriyle, kampanyalardan yaratılan kaynakla Türkiye’nin dört bir yanındaki çocuklar bilişim, okuma, matematik, fen, sanat ve İngilizce olmak üzere altı ana dalda verilen etkinliklerle tanışma fırsatı bulacak. Ayrıca TEGV’in atölyelerinde, çocuklara sunulan 3D baskı cihazından robot kitlerine, kodlama platformlarından elektronik devre kartlarına uzanan bir yelpazede yeni nesil öğrenme imkânlarıyla da bir araya gelecekler.Yorum Yazın