Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • TEB’den 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel kampanya #ElAlemNeDer

TEB’den 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel kampanya #ElAlemNeDer

6 Mart 2018 , Salı 10:21
TEB’den 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel kampanya #ElAlemNeDer

TEB, hazırladığı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel videosuyla kadınların iş hayatında cesaretlerini kıran ‘el alem ne der?’ iç görüsünü çarpıcı şekilde gündeme taşıdı.

TEB, dijital ajansı Tick Tock Boom ile birlikte hazırladığı yeni videonun iç görüsünü sosyal medyada yapılan etkili dinleme ve ‘el alem ne der?’ dışavurumu sayesinde veriyi yaratıcı ve etkili bir şekilde kullanarak oluşturdu. İlk olarak, sosyal medyada kadınların ekonomiye ve iş hayatına aktif katılımının önündeki engeller üzerine bir analiz yapılarak dijital kanallarda en çok kullanılan kelimeler ve kullanıcı profilleri incelendi. Sosyal medyada yapılan etkili dinleme, iş hayatında karşılaştıkları engellerin bir süre sonra kadınlarda otokontrol oluşturduğunu gösterdi. İncelenen içerikler arasında en çok paylaşılan dışavurumun ‘el alem’ söylemi olması, kullanıcıların da “el alem ne der?” korkusuyla yapmak istediklerini yapamadıklarını gözler önüne serdi.Çıkan sonuçlara göre sadece ocak ayında sosyal medyada ‘el alem’ konusunda 5.000 farklı içerik paylaşıldı.

“El alem ne der?” korkusu kadınlar için en büyük engel
TEB’in 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel videosunda iş hayallerini sevdikleriyle paylaşan kadınlar ve “el alemin” iç sesi olarak engeller veriliyor. Evde ailesi ve komşularına yeni iş fikrinden bahseden girişimci kadın, kafede arkadaşlarına işini büyütme hayallerinden bahseden kadın, yurtdışına açılmayı hedefleyen kadın patron benzer tepkilerle karşılaşmasına rağmen, “el alem ne der?”i dinlemeyip kendi hayallerinin peşinden koşmayı tercih ediyor. Videonun sonunda el alemin sesine kulaklarını tıkayan kadınlar, onların hayallerine ortak, başarılarına destek olmak için çalışan TEB şubesine gidiyor.

TEB, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel videosuyla, kadınların iş hayatlarında hedeflerine “el alem ne der?” demeden ulaşmasını, insanların cesaret kırıcı söylemlerine aldırmadan ekonomiye katılımını cesaretlendirmeyi ve iş hayallerinin peşinden koşmasını sağlamayı amaçlıyor.

Reklam filminin künyesi:
Reklamveren: Türk Ekonomi Bankası (TEB)
Reklamveren Ekibi: Zeynep Demirkol, İlke Erdener, Mustafa Baysal, Mert Maviş, Fatih Tozan
Reklam Ajansı: Tick Tock Boom
Yaratıcı Yönetmen: Gürkan Gürel
Yaratıcı Grup: Deniz Dündar, Oktay Erdoğan, Ayberk Sözer, Duygu Daşdöğen
Yönetmen: Hakan Demir
Tasarım Ekibi: Maya Bengü Öztürk, Derya Canca, Yunus Çağlayan
Marka Direktörü: Elif Biricik Korcum
Sosyal Medya Uzmanı: Duygu Daşdöğen

 

 


Medya
VİDEO İZLE

Yorum Yazın