Dosya Yükleniyor. Lütfen Bekleyiniz...Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • Sürdürülebilirlik Adımları Derneği, genç mühendislerle buluşuyor

Sürdürülebilirlik Adımları Derneği, genç mühendislerle buluşuyor

29 Ağustos 2023 , Salı 20:08
Sürdürülebilirlik Adımları Derneği, genç mühendislerle buluşuyor

Sürdürülebilirlik Adımları Derneği, genç mühendislerle buluşmaya devam ediyor

“Sürdürülebilirlik İçin Mühendislik Çözümler Atölyesi”,
14 Eylül’de İstanbul’da gerçekleşecek

Sürdürülebilirlik Adımları Derneği ve Grundfos tarafından, Poul Due Jensen Vakfı'nın desteğiyle yürütülen Sürdürülebilirliğin Sorumlu Mühendisleri projesi sürdürülebilirlik ve mühendislik arasındaki ilişkiye dikkat çekmeyi, genç mühendislerin çevresel ve sosyal problemler karşısında çözümler üretmelerini amaçlıyor.

İkinci yılında farklı illerde genç mühendislerle buluşan proje, İstanbul’da düzenlenecek bir atölye ile devam edecek. 14 Eylül Perşembe günü, 14.00 – 18.00 saatleri arasında İstanbul Maslak’taki Facebook İstasyon'da gerçekleşecek Çözümler Atölyesi’nde; “Su Kullanımı ve Yönetimi”, “Enerji Verimliliği”, “Atık Yönetimi”, “Kentlerin İklime Uyumu ve Dirençlilik” ve “İklim Değişikliğinin Kadınlar ve Kız Çocukları Üzerindeki Etkileri” başlıklarında yaratıcı ve yenilikçi çözümler üretilecek.

Genç mühendisler aynı zamanda; atölyeye katılan uzmanlarla beyin fırtınası yapma, onların geri bildirimlerini alma ve kariyer yolculuklarını dinleme fırsatını yakalayacak. Atölye, mühendislik fakültesi öğrencisi veya yeni mezun, çevresel ve toplumsal sorunların farkında olan ve bu sorunlara çözüm üretmek isteyen 18-30 yaş arasındaki herkese açık olarak düzenlenecek. Katılımcılar, 12 Eylül Salı günü saat 17.00'ye kadar atölyeye kayıt yaptırabilecek. Atölye katılımcılarına sertifikaları e-posta ile iletilecek.Yorum Yazın