Dosya Yükleniyor. Lütfen Bekleyiniz...Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • Sosyal medyaya en bağımlı ülke hangisi?

Sosyal medyaya en bağımlı ülke hangisi?

26 Aralık 2011 , Pazartesi 09:01
Sosyal medyaya en bağımlı ülke hangisi?

comScore’un sosyal ağları en fazla kullanan pazarları araştırdığı raporu yayınlandı. comScore'un hazırladığı rapora göre, Ekim ayında dünya çapında sosyal ağlarda geçirilen ortalama süre kişi başı 5.7 saat olurken, bu oran İsrail'de kişi başı ortalama 11.1 oldu.

Sosyal ağlarda en çok vakit geçiren ülkeler arasında İsrail'den sonra kişi başı ortalama 10.7 saat ile Arjantin ikinci sırada ve kişi başı ortalama 10.4 saat ile Rusya üçüncü sırada yer aldı.

Sosyal ağları en çok kullanan ülkelerden biri olan Türkiye ise kişi başına geçirilen 10.2 saat süre ile sosyal ağları en fazla kullanan dördüncü ülke oldu. Sosyal ağlarda kişi başına geçirilen süreler dikkate alındığında 9.8 saatle Şili 5. sırada, 8.7 saatle Filipinler 6. sırada yer aldı. Daha sonra gelen ülkeler ise şöyle; 8.5 saatle Kolombiya, 8.3 Peru, 7.9 Venezuella ve 7.7 saatle Kanada takip etti.
  
Rapora göre bölgesel bazda bakıldığında sosyal ağlara en büyük ilgi Latin Amerika’dan geldi. Kişi başına geçirilen sürenin kadınlarda 8.2 erkeklerde 6.9 saat olduğu Latin Amerika’yı Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya takip etti. Dünya geneline baktığımızda ise kadınların sosyal ağlara erkeklerden daha fazla ilgili olduğu görüldü.
 
Kadınların sosyal ağlarda ortalama geçirdiği süre kişi başına 6.5 saat olurken, erkeklerde bu oran 5 saat oldu.Yorum Yazın