Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • Sosyal medyanın en iyileri ödüllerine kavuştu

Sosyal medyanın en iyileri ödüllerine kavuştu

6 Mayıs 2019 , Pazartesi 16:23
Sosyal medyanın en iyileri ödüllerine kavuştu

Marketing Türkiye ve BoomSonar iş birliğiyle hayata geçirilen, marka ve ajansların sosyal medya performanslarını objektif verilere dayalı olarak ölçen ilk v tek ya¬rışma Social Media Awards Turkey’nin üçüncüsü 3 Mayıs’ta Raffles İstanbul’da düzenlendi. Deloitte Türkiye’nin uzman¬lığıyla katkıda bulunduğu yarışmaya bu yıl rekor bir başvuru yapıldı. Social Media Awards Turkey'in değerlendirmeye aldığı proje sayısında bir önceki yıla oranla yüzde 24'lük bir artış yaşandı. Yarışmanın ödül törenine sektörün önde gelen marka ve ajans temsilcilerinin yanı sıra, Social Media Awards Turkey jüri üyeleri, dernek başkanları ve sosyal medyayı en iyi kullanan ünlüler ve sosyal medya fenomenleri de katılım gösterdi.

Bölümler ve ödüller

Ayrıca yarışmada 16 ayrı kategoride sosyal medyayı en iyi kullanan ünlüler ve fenomenler de ödüllendirildi. Başvuruları değerlendiren jüride PR, medya satın alma, sosyal medya ve dijital ajans temsilcileriyle fikir önderleri, akademisyenler ve dernek yöneticileri yer aldı.
Bu sene üçüncüsü düzenlenen Social Media Awards Turkey 2019’da 1 Mart 2018- 12 Mart 2019 tarihleri arasında dijitalde yayınlanan çalışmalar katıldı. Yarışmanın ödüllendirme sistemiyse Jüri Ödülleri, BoomSonar’ın “Sosyal Medya Marka Endeksi” olan SocialBrands Veri Analitiği Ödülleri ve Grand Prix olmak üzere üç bölümden oluştu. Veri Ödülleri’nde sıralama yapılırken SocialBrands’in 30’dan fazla veri temelli kriter kullanan algoritması temel alındı. Tüm bölümlerde en başarılı işler Altın, Gümüş ve Bronz Ödüllerin sa¬hibi oldu.Yorum Yazın