Dosya Yükleniyor. Lütfen Bekleyiniz...Facebook
Twitter
Başa Dön
  • Anasayfa >
  • Sosyal Medya’da öne çıkanlar belli oldu

Sosyal Medya’da öne çıkanlar belli oldu

29 Mart 2011 , Salı 17:29
Sosyal Medya’da öne çıkanlar belli oldu

Sosyal medya ajansı olan The Netfork, TV programlarının sosyal medyadaki rating ölçerek bir ilki gerçekleştirdi. The Netfork’un Meltwater Buzz’u kullanarak gerçekleştirdiği çalışma 21-27 Mart 2011 tarihleri arasında yayınlanan toplam 57 dizi ve program hakkında sosyal medyada yer alan yorumlar izlendi. Toplam 13.015 yorum bulunurken, hakkında en çok konuşulan dizi %20 oranıyla Muhteşem Yüzyıl oldu. Muhteşem Yüzyılı, %19 ile Öyle Bir Geçer Zaman Ki, %11 oranla Ezel, %9 oranıyla Adını Feriha Koydum ve %7 oranıyla Behzat Ç. İzledi.  Son sırada ise %0.1 oranı ile MasterChef Türkiye yer aldı.

Pozitif değinmelere göre yapılan sıramalarda ise %26 oranı ile Öyle Bir Geçer Zaman Ki ilk sırada yer aldı. Daha sonra %16 ile Muhteşem Yüzyıl, %12 ile Adını Feriha Koydum ve Ezel yer aldı. Behzat Ç. Tün pozitif değinmelerin %11 alarak beşinci sırada yer alırken, hakkındaki yorumların %91’nin olumlu olmasıyla dikkat çekti.

Geçen hafta sosyal medyada en çok eleştirilen dizi ve programlar hangileri?

  1. Muhteşem Yüzyıl                 %21
  2. Kavak Yelleri                        %16
  3. Ezel                                      %11
  4. Kurtlar Vadisi Pusu              %8
  5. Öyle Bir Geçer Zaman Ki     %7

The Netfork Genel Müdürü Emre Aydoğdu, programların performanslarını ölçümlemek için sadece izlenme oranlarının tespit edilebildiğini, izleyenin gerçek gerçek düşüncelerinin takip edilmediğini belirterek, sosyal medyada yaptıkları takibin nitelikli bir veri ortaya koyduğunu söyledi. Tüm sosyal medyayı takip ettiklerini belirten Aydoğdu sözlerine şöyle devam etti; “Sosyal medyadan elde edilen bilgileri analiz edebilme kabiliyetimiz var. Bu sayede hangi program hakkında ne kadar konuşulduğunu ve en önemlisi izleyicinin ne düşündüğü artık biliniyor olacak. Olumlu yorumlar ratinge kalitatif nasyon katacak. The Netfork olacak bugün ilkini paylaştığımız Sosyal Medya Rating’lerini (SMR) her hafta www.nedenbahsediyorlar.com adresinden yayınlıyor olacağız”.Yorum Yazın